Murat Yakin je trenérem švýcarského fotbalového týmu FC Luzern. Je dokonalým příkladem toho, jak někdo s pevnou víru v sebe sama a spolu s fotbalovým týmem může převést i ty nejméně možné sny v realitu. Ambasadorem značky Carl F. Bucherer se stal od roku 2012.

Murat Yakin - ambasador značky Carl F. Bucherer

Murat Yakin již od svých deseti let věděl, kam má namířeno. Nechtěl nic jiného, než se stát profesionálním fotbalistou. Svůj debut zažil během sezóny 1992/1993 ve Švýcarské národní lize. Byl považován za jeden z největších fotbalových talentů v zemi. Následná četná zranění však jeho vstup do mezinárodní elity zbrzdily.

Murat Yakin, chlapec narozený tureckým rodičům v Basileji, byl předurčen k tomu, aby se stal jedním z nejlepších obránců evropského fotbalu.

V roce 1997 si splnil svůj sen, když v rámci Německé fotbalové Bundesligy vstoupil do sportovního klubu VfB Stuttgart , následně na 2 roky do turecké nejvyšší fotbalové ligy Fenerbahce SK Istanbul a na jeden rok do FV Kaiserlautern, aby se opět vrátil ke svým kořenům do FC Basilej v roce 2001.

V roce 2002 byl Švýcarskou fotbalovou ligou vyhlášen švýcarským fotbalistou roku.

Své kopačky nakonec pověsil na hřebík a začal řídit švýcarský fotbalový klub FC Thun.

Od roku 2011 je Murat Yakin trenérem FC Luzern. Úspěch v tak vysoce konkurenčním prostředí svědčí o jeho opravdově silném charakteru. Psychická houževnatost , železná kázeň a nepolevující výdrž jsou znaky, které Murata Yakina určují v jeho současné roli fotbalového trenéra a profesionálního fotbalisty.