Nubya je mezinárodní pěvecká hvězda žijící ve Švýcarsku. Sebevědomá a energická zpěvačka setrvává na své pěvecké cestě s cílevědomostí . Je si jistá, že bez odvahy a vize zůstanou naše sny jen obyčejným přáním a mimo náš dosah. Ambasadorkou značky Carl F. Bucherer se stala v roce 2014.

Nubya - ambasador značky Carl F. Bucherer

Její motto: „Pokud váháte a myslíte jen v malém rozměru, nemůžete dosáhnout toho, co opravdu chcete.“

Nubya brala svou kamenitou cestu k úspěchu v hudebním průmyslu jako výzvu. Nikdy se nenechala odradit od svého cíle a namísto toho vše přetavila v podnět. Na jeviště přinesla svou vášeň pro zpěv a vyjádřila tak svou individualitu formou zpěvu.

Dcera švýcarské matky a nigerijského otce hudbu vždy milovala. Celkem 9 let chodila na hodiny klavíru a naučila se tak vyprávět příběhy prostřednictvím zvuků. Krátce nato vystudovala střední školu v Basileji a odešla do New Yorku, kde v ní pulsující živé město probudilo ještě větší nadšení. Po návratu do rodné Basileje se při studiu ekonomie intenzivně věnovala zpěvu.

Ve věku 25 let prorazila tím, že uskutečnila svůj koncert jako předskokan slavné zpěvačky Whitney Houston. Dnes již objíždí světová turné a vyprodané sály se svými vlastním působivými představeními.

Její písně nejsou ledajaké. Dotýkají se různých problematik, která jsou důležitá nejenom pro ni. Jako švýcarská velvyslankyně Červeného kříže se snaží podporovat obyvatele Nigérie, její druhé vlasti.