Rainer Pariasek je rakouský sportovní komentátor. Představuje dokonalý případ toho, jak může dostatečná motivace a lidské odhodlání vést k dosažení zdánlivě neuskutečnitelných snů. Ambasadorem značky Carl F. Bucherer se stal v roce 2013.

Rainer Pariasek - ambasador značky Carl F. Bucherer

Pariaskův život byl formován jeho silou a temperamentem. Svět sportu ho přitahoval už od útlého věku a jeho koníček se stal nakonec i jeho povoláním.

Rainer Pariasek začal Svou kariéru začal v roce 1985 jako novinář v deníku Die Presse a u rakouské tiskové agentury APA.

Brzy se ukázalo, že je v oblasti zpravodajství nadšený pro všechno, co souvisí se sportem.

Toto nadšení a zápal mu pomohly posunout svou kariéru výš. O 2 roky později byl jmenován sportovním redaktorem rozhlasové stanice O3, která je součástí rakouské vysílací stanice Österreichische Rundfunk (ORF).

V roce 1996 ho čekal velký skok v kariéře, kdy se objevil před kamerou a společně s Miss Švýcarsko Melanií Winiger moderoval losování do kvalifikačních skupin Mistrovství světa ve fotbale 2008.

Pro Rainera Pariaska to byl významný den, protože fotbalové Euro 2008 hostily dvě země, a to Švýcarsko a jeho rodná země Rakousko.

I když vyrostl Rainer ve městě, nejšťastnější chvíle prožívá obklopen přírodou a horami. Tam je zvyklý si odpočinout a načerpat dalších sil. Rád také tráví čas se svými třemi dcerami. Jinak jeho volný čas tvoří opět sport. Je totiž nadšeným cyklistou a golfistou. Miluje cestování, poznávání nových kultur a nových exotických jídel.