Ať byly inovace společnosti Longines technického nebo estetického charakteru, vždy vynesly firemní emblém okřídlených přesýpacích hodin k ideálům technického pokroku a elegance.

Hodinářská tradice

Od samého vzniku si společnost Longines a její představitelé Auguste Agassiz a Ernest Francillon kladli za cíl sledovat moderní trendy, nebát se riskovat a uplatňovat nové technické a estetické inovace a nepodléhat bláznivým módním trendům. Jedině tak je možné dosáhnout vynikající kvality. Tento cíl pro společnost Longines stále platí.

Je zřejmé, že si společnost Longines zajistila svůj věhlas a proslulost své hodinářské tradice též vývojem a výrobou nových typů hodinářských strojků a nových technologií, jako je např. její první samonatahovací kalibr z roku 1945 22A, který znamenal velký krok vpřed od dosud převažujících technologických principů. V nedávné minulosti společnost Longines inovovala některé ze svých časoměrných zařízení jako je hodinový strojek column-wheel, který společnost Longines představila v roce 2009, a nový Single Push-Piece Column-Wheel Chronograph, který společnost Longines představila v roce 2012.

Společnost Longines považuje mechanický strojek column-wheel za současně tradiční a moderní technické zařízení. Vytvořením hodinkové kolekce The Longines Master Collection Retrograde se značce Longines podařilo na jedné straně dosáhnout vrcholné sofistikovanosti mechanických hodinek a na straně druhé zjednodušení jejich použití.

Hodinky z kolekce The Longines Master Collection jsou dokonalým příkladem spojení technických znalostí s citem pro krásu a estetiku.

Více o modelech z našeho katalogu

Elegance

V roce 1867 byl vyroben v Longines manufaktuře první vlastní firemní hodinový strojek. Ve stejné době E. Francillon přichází se svou unikátní inovací, kdy odborné hodinářské veřejnosti představuje model hodinek s natahovací korunkou (do té doby se na natahování používal natahovací klíček).

Longines a sport

Společnost Longines, která byla založena v roce 1832 ve švýcarském městečku St. Imier, oslavila v roce 2012 180. výročí svého vzniku.

Švýcarská hodinářská společnost světově proslula díky svým úspěchům dosaženým na poli hodinářského technologického vývoje a pokroku. Její hodinářské know-how je založeno na tradici, eleganci a pracovním výkonu. Společnost Longines se může chlubit mnohaletou zkušeností z oblasti oficiálního sponzorství časomíry, kdy byla a je oficiálním partnerem jak světových sportovních šampionátů, tak partnerem mezinárodních sportovních federací.

Společnost Longines patří do skupiny Swatch Group Ltd., což je největší výrobce hodinářského zboží na světě. Společnost Longines reprezentovaná svým logem okřídlených přesýpacích hodin má v současné době svá prodejní místa ve 130 zemích světa.


Oficiální web společnosti Longines:     www.longines.com

Články v našem magazínu