Ať byly inovace společnosti Longines technického nebo estetického charakteru, vždy vynesly firemní emblém okřídlených přesýpacích hodin k ideálům technického pokroku a elegance.

Hodinářská tradice

Od samého vzniku si společnost Longines a její představitelé Auguste Agassiz a Ernest Francillon kladli za cíl sledovat moderní trendy, nebát se riskovat a uplatňovat nové technické a estetické inovace a nepodléhat bláznivým módním trendům. Jedině tak je možné dosáhnout vynikající kvality. Tento cíl pro společnost Longines stále platí.

Je zřejmé, že si společnost Longines zajistila svůj věhlas a proslulost své hodinářské tradice též vývojem a výrobou nových typů hodinářských strojků a nových technologií, jako je např. její první samonatahovací kalibr z roku 1945 22A, který znamenal velký krok vpřed od dosud převažujících technologických principů. V nedávné minulosti společnost Longines inovovala některé ze svých časoměrných zařízení jako je hodinový strojek column-wheel, který společnost Longines představila v roce 2009, a nový Single Push-Piece Column-Wheel Chronograph, který společnost Longines představila v roce 2012.

tradice Longines

Společnost Longines považuje mechanický strojek column-wheel za současně tradiční a moderní technické zařízení. Vytvořením hodinkové kolekce The Longines Master Collection Retrograde se značce Longines podařilo na jedné straně dosáhnout vrcholné sofistikovanosti mechanických hodinek a na straně druhé zjednodušení jejich použití.

Více o modelech z našeho katalogu

Elegance

La Grande Classique de Longines

Motto značky Longines zní: Elegance je postoj.  S tímto heslem značka tvoří nové modely, vybírá své ambasadory elegance,  mezi které se řadí půvabné herečky jako je třeba Kate Winslet nebo Aishwarya Rai Bachchan a také navazuje partnerství v oblasti elegantních sportů. Hodinky z modelových řad La Grande Classique de Longines, Longines DolceVita, Longines Symphonette nebo The Longines Master Colection jsou skvělým příkladem spojení hodinářské zručnosti s citem pro krásu a estetiku.  

Longines a sport

Již od roku 1878 se společnost Longines angažuje ve světě sportu a za tu dobu urazila velkou cestu v měření časomíry. Společnost je nyní oficiálním partnerem jak světových sportovních šampionátů, tak mezinárodních sportovních federací. Značka Longines je propojena s alpským lyžováním, tenisem, jezdectvím, gymnastikou a lukostřelbou.

Longines partnerem alpského lyžování


Oficiální web společnosti Longines:     www.longines.com

Články v našem magazínu