Tudor Black Bay Fifty-Eight Bronze Boutique Edition – poklad, který s grácií podlehne zubu času

Publikováno: 21.9.2021
Rubrika: Představení hodinek
Tudor Black Bay Fifty-Eight Bronze Boutique Edition – poklad, který s grácií podlehne zubu času

Kolekce Black Bay značky TUDOR se od svého vzniku nechává inspirovat šedesátiletou tradicí svých potápěčských modelů a vytvořila tak moderní modely s retro nádechem. Tentokrát TUDOR prezentuje model Black Bay Fifty-Eight v jedinečném bronzovém provedení, který bude k dispozici jen v padesáti buticích TUDOR po celém světě.

Slitina, jež stárne do krásy

Bronz je „živý“ materiál, který časem vytváří jedinečnou patinu. TUDOR této jeho vlastnosti umně využil a vytvořil tak model, který je nejen vysoce odolný vůči korozi, ale také záměrně podléhá zubu času a využívá ho ve svůj prospěch. Hodinky se pod vlivem návyků svého nositele proměňují na neopakovatelný originál s jemnou patinou, která jim dodává charakteristický ráz.

Poklona historii, lodím i mořským hloubkám

Bohaté bronzově hnědé tóny ještě víc zkrášlují design inspirovaný námořnickým stylem a potápěčskými hodinkami z poloviny 20. století. Black Bay Fifty-Eight Bronze zároveň skládá prostřednictvím své estetiky poklonu bronzovému zařízení starých lodí i potápěčskému vybavení do mořských hloubek. Model si ponechal proporce prvních potápěčských hodinek značky TUDOR, které byly na trh uvedeny v roce 1958 pod referencí 7924 a mohly se chlubit vodotěsností do 200 metrů. Jsou známé i jako „Big Crown“ (velká korunka) a na dražbách dnes lámou rekordy.

Krásné na povrchu i vevnitř

Jak jsou hodinky Black Bay Fifty-Eight Bronze krásné na povrchu, tak i uvnitř se nachází skutečný poklad. Strojek Manufacture Calibre MT5400 zajišťuje vysoký technický výkon. Řemínek z bronzu doplňuje spona „T-fit“ s rychlým nastavením, přičemž je k dispozici pět pozic a úprava tahu je lehká a nevyžaduje žádné nástroje. Ačkoli jde o první model s řemínkem čistě z bronzu, je možné ho vyměnit za doplňkový náramek v bronzově hnědých tónech ze žakárové tkaniny.

Harmonie hnědých tónů a zlatých detailů

Bronzové pouzdro modelu Black Bay Fifty-Eight Bronze o průměru 39 mm je doplněno klenutým číselníkem v matném, bronzově hnědém provedení. Zlaté akcenty se nacházejí na lunetě, ručkách i indexech hodin. Saténová povrchová úprava zajišťuje rovnoměrné rozvinutí patiny a je rovněž poklonou námořnické profesi i modelům TUDOR z poloviny 20. století. Vzniká tak bohatý a jedinečný předmět, se kterým by nositel hravě pokořil vlny sedmi moří.