Breitling Superocean Heritage jsou poctou k minulosti i krokem k lepšímu životnímu prostředí

Publikováno: 5.3.2021
Rubrika: Představení hodinek
Breitling Superocean Heritage jsou poctou k minulosti i krokem k lepšímu životnímu prostředí

Sportovní retro hodinky Breitling Superocean Heritage ´57 Outerknown jsou již třetím modelem představeným ve spolupráci se společností Outerknown, která vyrábí udržitelné oblečení a byla spoluzaložena surfařskou legendou a tváří značky Breitling, Kelly Slaterem.

Spolu se svým bronzovým číselníkem a  NATO řemínkem Outerknown ECONYL® jsou tyto potápěčské hodinky ve stylu moderního retra vyjádřením pohodového životního stylu. Ten je spojovaný se surfařskou scénou 50. a 60. let v Jižní Kalifornii a na Havaji, je definován hudbou, svobodou a zábavou.

Hodinky z řady Superocean Heritage ´57 Outerknown oslavují partnerství společností Breitling Outerknown. Cílem obou značek je napomáhat k udržení zdravého a bezpečného životního prostředí, což odráží náramky NATO. Ty jsou vyrobeny z příze ECONYL®, která pochází z materiálu získaného recyklací nylonového odpadu vyloveného z moře, jako jsou např. rybářské sítě.

Modely jsou k dispozici ve dvou provedeních:  jednak v klasickém ocelovém pouzdře, či s pouzdrem z 18karátového růžového zlata v limitované edici o 500 kusech. Prvky jako ručičky ve tvaru šipky, velké indexy a konkávní luneta jsou inspirovány původním modelem Superocean z roku 1957. Oba modely jsou poháněny manufakturním strojkem Kalibr 10, který zajišťuje rezervu chodu zhruba 42 hodin. Stejně jako veškeré hodinky značky Breitling se jedná o chronometry s certifikací COSC.

Hodinky mají konkávní, obousměrně otočnou lunetu, která je velmi pevná a odolná vůči otřesům. Je vyrobena z keramiky a vybavena luminiscenčním středovým bodem na dvanácté hodině, což je ideální prvek pro potápěčské hodinky.

Kolekce NATO řemínků Outerknown ECONYL® byla představena v roce 2019 a byla navržena speciálně pro modely Breitling Superocean. Přesto však lze náramky kombinovat s jakýmikoli hodinkami značky Breitling. A nejenže jsou recyklované, ale rovněž jsou kompletně recyklovatelné.

Hodinky Breitling Superocean Heritage '57 Outerknown vzdávají pozoruhodnou poctu surfařské kultuře a životnímu stylu 50. a 60. let, ale také se zaměřují na skutečné výzvy, kterým naše planeta čelí, a na lidi, kteří hledají způsoby pro pozitivní změnu.