BREMONT H1 GENERATION: nejvýznamnější série Supernova, Fury a Audley

Publikováno: 5.6.2023
Rubrika: Představení hodinek
BREMONT H1 GENERATION: nejvýznamnější série Supernova, Fury a Audley

Když v roce 2002 Nick a Giles English založili značku Bremont, vydali se na cestě za uskutečněním snu o hodinářství zpět k britským břehům. Přes malou pravděpodobnost se tento sen stal skutečností a Bremont se nyní nachází mezi hrstkou nejlepších výrobců chronometrů na světě.

V roce 2021 zažil Bremont svůj nejrušnější a nejvíce ambiciózní rok kvůli otevření The Wing –  výrobního a technologického centra Bremont o rozloze 35 000 čtverečních stop v srdci Henley-on-Thames v Anglii a uvedení série strojků ENG300 na trh. Mise Bremontu znovu nastartovat tento kdysi vzkvétající britský průmysl, který je předzvěstí nové éry pro britské hodinářství, se tak stává skutečností.

Série manufakturních strojků ENG300

Bremont poprvé představil svou vlastní sérii manufakturních strojků do nové generace své klíčové kolekce 40mm hodinek, hrdě vyrobené v Británii. Strojek ENG300 byl přidán do třech stěžejních modelů, konkrétně Supernova, Audley a Fury. Ve všech třech kolekcích Bremont představuje sedm různých stylů, které odrážejí novou generaci výroby a inženýrství v Bremontu.


Série ENG300 byla navržena a vyrobena podle jedinečných specifikací značky Bremont. Aby bylo možné přivést tuto sérii strojků k životu, byla v The Wing realizována nová výrobní linka na obrábění základních součástí a montáž T0, což vyžadovalo značné investice do nových strojů, personálu a zaškolení. Je to poprvé za 50 let, kdy jsou na britských březích sériově vyráběny mechanické strojky.

Nejpřísnější testovací standardy

Všechny hodinky Bremont poháněné strojkem ENG300 jsou přísně testovány podle standardů Bremontu, přímo srovnatelných s testem chronometru ISO3159:2009. Testování strojku se všemi komplikacemi snižuje jakýkoli potenciál pro odchylky ve výkonu souvisejícími s testováním neúplných strojků.

 


Běžnou praxí je testování bez datumovek a automatického natahování, avšak vyloučení těchto životně důležitých subsystémů nebylo pro Bremont nikdy volbou. Pro zajištění extrémní odolnosti, i když to není standard součást H1 testu, Bremont umístil ENG300 do koncepčního pouzdra hodinek a otestoval je naživo.

Počátek sériové výroby manufaktruních strojků

Bremont H1 Timing Standard je pojmenován jako pocta Harrisonově první námořní časomíře „H1“, kterou se snažil vyřešit problém měření zeměpisné délky na moři. Historicky jednou z nejvýznamnějších observatoří pro testování hodinek byla Kew Observatory v Anglii a oživení britského chronometrového testu je něco, na čem Bremont již dlouho pracoval. Všechny hodinky vybavené strojkem ENG300 mají po registraci prodlouženou záruku 5 let.

Spoluzakladatel společnosti Bremont Giles English říká: „Toto je naše nejvýznamnější uvedení produktu na trh vůbec. Konečně jsme dokázali zvýšit naši výrobu natolik dostatečně, abychom mohli začlenit strojky ENG300 do našich klíčových hodinek. Navíc jsme vyvinuli přísný standard pro testování chronometrů. Celkově je to pro nás obrovský krok vpřed."