Firma BUBEN&ZÖRWEG slaví v letošním roce 20 let svého podnikání v oblasti luxusu. Tvorba ateliéru BUBEN&ZÖRWEG sahá od výroby luxusních trezorů pro úschovu hodinek až po propracovanou hodinovou skříň Object of Time®, jež v sobě skrývá nejnovější natahovací hodinářskou technologii.

BUBEN&ZÖRWEG součástí hodinářského světa již 20 let

Tvorba ateliéru BUBEN&ZÖRWEG sahá od výroby luxusních trezorů pro úschovu kolekcí dokonce o sto modelech luxusních hodinek až po propracovanou hodinovou skříň Object of Time®, jež v sobě skrývá nejnovější natahovací hodinářskou technologii. Tyto luxusní trezory mohou sloužit současně jako bar, pouzdro na doutníky, meteostanice nebo hudební aparatura. Výrobky firmy BUBEN&ZÖRWEG jsou určeny nadšeným milovníkům hodinek pro bezpečné uložení jejich nejcennějších sběratelských kousků. Firma ve svém hodinářském ateliéru vyrábí také vlastní hodiny, které jsou velmi vyhledávaným sběratelským artiklem, zejména limitovaná edice s tourbillonem.

Harald Buben a Christian Zörweg se poprvé setkali, když jim bylo 10 let, a hned se stali nejlepšími přáteli. Každý den se spolu vraceli ze školy a přitom snili, jak procestují celý svět a získají si věhlas díky svému budoucímu podnikání. Velkou inspirací se jim stala cesta do Austrálie, kterou uskutečnili jako dospívající mladíci. Během svých studií na univerzitě začali dodávat australské opály pro šperkařský trh. Ještě jako studenti založili společnost BUBEN&ZÖRWEG, která se začala specializovat na výrobu natahovačů určených pro úschovu a natahování hodinek s automatickým nátahem.

Společnost BUBEN&ZÖRWEG je dnes v oblasti luxusu vzkvétající podnikatelskou velmocí. Svou manufakturu má firma v samém srdci významné strojírenské oblasti nedaleko německého Stuttgartu. Firma BUBEN&ZÖRWEG klade důraz na to, aby její výrobky byly elegantní a přitahovaly pozornost svým výjimečným designem a převratnou technologií. Vyrábí předměty na zakázku, vytváří interiéry pro úschovu a vystavení hodinek, šperků a jiných sběratelských předmětů v soudobém, tradičním nebo královském provedení, a to pro soukromé residence, jachty a paláce po celém světě. Společnost BUBEN&ZÖRWEG má sedm samostatných obchodů a přes 25 in-shop butiků ve více než 100 zemích světa. Firma spolupracovala se společností Aston Martin, má své vážené klienty mezi významnými státními představiteli, královskými rodinami, sportovci nebo hollywoodskými hvězdami a může se pyšnit skvělými dlouholetými vztahy se svými maloobchodními prodejci po celém světě, z nichž některé trvají už od roku 1990.

BUBEN&ZÖRWEG čerpá uměleckou inspiraci ve stylu art deco z počátku 20. století, kdy umělečtí tvůrci dokázali ze vzácných materiálů vytvořit překrásná a extravagantní umělecká díla. Ve svém pracovním týmu mají prvotřídní umělecké a řemeslné tvůrce, a dokáží tak vytvořit jedinečné umělecké předměty přímo na zakázku, ať už jde o trezory s vnějším prošíváním z krokodýlí kůže, nebo o sekretáře pro úschovu sběratelských předmětů s dokonale tvarovanými dveřmi, které odrážejí neskutečnou hru světel a stínů. Tyto výrobky jsou nejen vitrínou pro vystavení vzácných sběratelských předmětů, ale zároveň i uměleckým dílem. Lze je umístit a obdivovat jak v pracovně, tak i v soukromé šatně. V každém případě se tato umělecká díla stávají středobodem celé místnosti a tématem živých rozhovorů.

„Velice nás těší, že společně můžeme oslavit již 20. výročí vzniku naší společnosti. Luxus je třeba hledat v detailech, a proto se zaměřujeme na každý výrobní krok, ať už jde o vlastnoruční výběr vzácného makassarového ebenového dřeva s ideální konzistencí a barvou, nebo o ten nejvhodnější způsob bezchybného otvírání a zavírání jedinečného díla Object of Time Aston Martin One77, které se dálkově ovládá stiskem tlačítka,“ říká Christian Zörweg.