Čas na velké a malé životní momenty: PanoMaticCalendar

Publikováno: 12.9.2022
Rubrika: Představení hodinek
Čas na velké a malé životní momenty: PanoMaticCalendar

Život přináší velké množství milníků – významných událostí, které nás dělají tím, kým jsme. Nejnovější výtvor německého výrobce hodinek Glashütte Original je věnován těmto zvláštním okamžikům: velkým i malým momentům, mimořádným i každodenním setkáním. PanoMaticCalendar představuje moderní mechaniku provedenou elegantním a originálním způsobem. Nový model v platině nebo v růžovém zlatě je věrný a neobyčejně stylový společník s citem pro ten správný moment. 

Nezapomenutelný čas

Naše vnímání času do značné míry závisí na tom, jak a s kým jej trávíme. V určité šťastné okamžiky čas jako by se zastavil, odpoledne uteče a dokonale běžný všední den se může změnit v osobní dovolenou. Každý okamžik je plný možností, každé setkání a každý den může mít zvláštní význam. Koneckonců, čas není jen kardiostimulátor našeho života, ale vyvolává výjimečně silné emoce. Glashütte Original přenáší tyto emoce na zápěstí pomocí elegantních hodinek, které se stanou spolehlivým důvěrníkem na celý život: PanoMaticCalendar

Premiéra novodobé komplikace

Uvedení těchto nových hodinek na trh je milníkem samo o sobě, protože Glashütte Original slaví premiéru velkolepé komplikace. Poprvé se hodináři této značky ujali ročního kalendáře. V této elegantní časomíře mají funkce hlavní místo – nejen hodiny, minuty a sekundy, ale také den a měsíc, přičemž se berou v úvahu měsíce různé délky. Pouze jednou ročně, 1. března, je nutné upravit datum, aby bylo možné zvážit krátký měsíc únor. Mistrovské dílo mechanického hodinářství se vyznačuje stejně tak funkčností jako vhodností pro každodenní nošení. 

Dvě verze: růžové zlato a platina

V souladu se stylem řady Pano vypadají hodinky dokonale moderní, čisté a naprosto nezaměnitelné díky asymetrickému designu číselníku. 42mm model je dostupný ve dvou verzích: v teplém růžovém zlatě s jemným třpytem, stříbrným opálovým číselníkem a hnědým koženým nubukovým řemínkem z aligátora, nebo jako limitovaná edice v elegantní platině se skeletonizovaným galvanicky černým číselníkem a odpovídajícím náramkem, také v měkkém provedení nubukové kůže. Oba modely se vyznačují charakteristickou asymetrií uspořádání zobrazení času a malých sekund. Doplnění zobrazení měsíční fáze na 2. hodině je inovativní zobrazení měsíce v roce pod okénkem ze safírového sklíčka mezi 6. a 3. hodinou. Indikace kalendáře jsou doplněny podpisovým prvkem Glashütte Original - Panorama Date na 4. hodině, poprvé orámované jemným zlatým okrajem pro variantu v růžovém zlatě. 

Zcela nový strojek

PanoMaticCalendar představuje Glashütte Original také nový manufakturní strojek, který slaví svou premiéru v obou verzích najednou: stejně tak kalibr 92-09 v limitované verzi z růžového zlata jako kalibr 92-10 v částečně skeletonizovaném platinovém modelu. Oba strojky jsou rhodiované a černé rhodium na limitované edici je obzvláště nápadné. Bez ohledu na vzhled nový automatický strojek demonstruje to, v čem je moderní mechanika to nejlepší, co může nabídnout. Silikonový vlásek neovlivněný změnami teplot nebo magnetickými poli a frekvence 28 800 polovičních oscilací za hodinu poskytují výjimečnou přesnost v kombinaci s pozoruhodnou rezervou chodu 100 hodin, velkou odolností a snadnou obsluhou užívání funkcí.

Nový strojek byl zcela přepracován, aby zajistil maximální uživatelskou přívětivost a výdrž. Retrográdní zobrazení měsíce kombinuje současný design se složitou mechanikou. Dá se jednoduše nastavit, stejně jako datum, přes korunku. Jak je to u Glashütte Original obvyklé, každý pohyb je sestaven pomocí inovativních technik, poté dokončen a regulován ručně. Zadní strana pouzdra ze safírového skla umožňuje majiteli obdivovat propracované dekorace. O tom není pochyb: tento milník je skutečným originálem z centra německého hodinářského umění bohatého na tradice.