Čas naskočit na tu správnou vlnu – adrenalinové zážitky vodních sportů

Publikováno: 1.5.2021
Rubrika: Partnerství a události
Čas naskočit na tu správnou vlnu – adrenalinové zážitky vodních sportů

V malé vesničce Třeboutice, kousek od Litoměřic, se každé léto tamní hladina Labe přemění na surfařský a adrenalinový ráj. Z písčité pláže vás čeká výhled na malebnou českou krajinu, kostel v Počáplech a hlavně skvělá parta lidí, dobré jídlo, pití a hromada adrenalinových zážitků.

Když popustíte uzdu své fantazii a trochu se zasníte, tak vás areál Wake & Fun v Třebouticích přenese na písčitou pláž obklopenou palmami a mořem. Toto místo se v posledních letech stalo extrémně populární, a to nejen mezi nadšenci do vodních sportů, ale i mezi sportovní elitou, jako je jetsurfařka Martina Bravencová, snowbordistka Eva Samková a mnohonásobný mistr světa ve skicrossu Tomáš Kraus. Čeká na vás uvolněná atmosféra, přátelští lidé a hromada zábavy, kde si jsou všichni rovni a sjíždí tu stejnou vlnu.

Tomáše Krause, jeho projekt Snownomads a naše partnerství s nimi jsem vám představili již v minulém článku. Co ale dělat v létě, když zasněžené vrcholky hor nejsou v denní nabídce? No přeci chytit tu správnou vlnu! Z bílého svahu se v létě Tomáš Kraus a jeho parta přesouvá na divoké vlny. Jejich nejnovější zálibou se stal jetsurf. Společně s Martinou Bravencovou v areálu Wake Fun zprostředkovávají tento nevšední adrenalinový zážitek. Jetsurf je něco jako klasicky surf, až na to, že má v sobě zabudovaný motor, který vám umožní se prohánět po vodní hladině rychlostí až 50 km/h. Jetsurf se ovládá pomocí joysticku, ovšem jeho zvládnutí není úplně jednoduché. Nemusíte mít ale žádné obavy, Tomáš Kraus vám vše vysvětlí, a aniž byste se nadáli, budete se prohánět plnou rychlostí po hladině Labe.

Areál Wake & Fun nabízí kromě jetsurfu i další adrenalinové zážitky. Jedná se o jediný areál, kde si můžete vyzkoušet veškeré vodní sporty, od klasického surfu, vodních lyží až po paddleboarding. Pro suchozemské nadšence je k dispozici i volejbal, jóga a po náročném dni plném zážitků se můžete oddat i slastným masážím. Sezóna začíná už 1. května, tak neváhejte a zarezervujte si svou vlnu.

Rádi bychom vás rovněž pozvali na sledování nového pořadu Českem nejen za sportem. Tomáš Kraus se společně s Evou Samkovou vydává napříč Českou republikou a v 8 dílech nám ukážou, jak se dá prožít aktivní dovolená v Česku. Pořad je možné sledovat ve čtvrtek na ČT2 od 21:00.

Foto: Česká televize/Snownomads