Daytona Ultimatum se blíží!

Publikováno: 9.5.2018
Rubrika: Aukce hodinek
Daytona Ultimatum se blíží!

Dlouho očekávaná aukce Daytona ultimatum je již za dveřmi. 12. května 2018 najde v Ženevě nového majitele několik desítek vintage hodinek Rolex Cosmograph Daytona. 

Kromě již avizovaného modelu Unicorn, neboli česky Jednorožec, o kterém všichni slyšeli, ale nikdo ho nikdy neviděl, si zaslouží naši pozornost vlastně všechny modely aukce Daytona Ultimatum.

Zlatá pagoda, Arabský rytíř, Neandrtálec

Model "Zlatá pagoda", ref. 6239, představoval již v době svého vzniku výjimečné hodinky. Pouze 300 kusů z celkové produkce cca 14.000 této reference bylo vyrobeno ve zlatě.

Hodně atypickým číselníkem zaujme "Arabský rytíř", neboli ref. 6263. V době, kdy hodinky vznikly, bylo u Rolexu ještě možné požádat o výrobu hodinek na míru, a tak zřejmě někdo hodně vysoce postavený na Blízkém východě požádal o individuální úpravu jinak klasických Dayton. Rolex tedy hodinky osadil unikátním číselníkem od firmy Singer s arabsko-indickými číslicemi a tento 100 % originální, nikdy neupravovaný číselník je v hodinkách stále.

Vysoká očekávání jsou i ohledně modelu "Neandrtálec", ref. 6240, u něhož je odhadní cena obdobná jako u modelu "Jednorožec". Za svůj název tento model vděčí skutečnosti, že se jedná o předchůdce klasických "Newmanek", ref. 6263 a 6265, a že se jedná o číselník, který již předznamenával, co mělo teprve přijít. Je to tedy takový pohled pod pokličku Rolex, kdy je vidět, jak se rodil nadčasový design, který charakterizuje Rolex dodnes.

Sběratelské hodinky v aukcích

Toto je jen malá ochutnávka z připravované aukce. Sledujte s námi, co se uděje v Ženevě. Pokud se v květnu chystáte do Ženevy, můžete kromě aukce Daytona Ultimatum navštívit i další aukce: Geneva Watch Auction Seven, Important Watches organizovanou Sotheby's, nebo Rare Watches, kterou pořádá Christie's.

Všechny tyto aukce ukazují, jak je sekundární trh s hodinkami na vzestupu, nicméně značek, které jsou sběratelsky skutečně zajímavé, je málo, a i mezi tímto málem jednoznačně kraluje RolexPatek Philippe.

Vlastní vintage hodinky

Pokud byste sami potřebovali poradit s Vašimi vintage hodinkami, doporučujeme obrátit se na autorizovaný servis dané značky, a v případě Rolex Vám rádi poradíme v naší prodejně na Štěpánské. Máme radost, když narazíme na zajímavé hodinky.