Dlouho očekávaná aukce Daytona ultimatum je již za dveřmi. 12. května 2018 najde v Ženevě nového majitele několik desítek vintage hodinek Rolex Cosmograph Daytona. 

Daytona ultimatum se blíží!

Kromě již avizovaného modelu Unicorn, neboli česky Jednorožec, o kterém všichni slyšeli, ale nikdo ho nikdy neviděl, si zaslouží naši pozornost vlastně všechny modely aukce Daytona Ultimatum.

Zlatá pagoda, Arabský rytíř, Neandrtálec

Model "Zlatá pagoda", ref. 6239, představoval již v době svého vzniku výjimečné hodinky. Pouze 300 kusů z celkové produkce cca 14.000 této reference bylo vyrobeno ve zlatě.

Rolex Cosmograph Daytona, ref. 6239

Hodně atypickým číselníkem zaujme "Arabský rytíř", neboli ref. 6263. V době, kdy hodinky vznikly, bylo u Rolexu ještě možné požádat o výrobu hodinek na míru, a tak zřejmě někdo hodně vysoce postavený na Blízkém východě požádal o individuální úpravu jinak klasických Dayton. Rolex tedy hodinky osadil unikátním číselníkem od firmy Singer s arabsko-indickými číslicemi a tento 100 % originální, nikdy neupravovaný číselník je v hodinkách stále.Rolex Cosmograph Daytona, ref. 6263

Vysoká očekávání jsou i ohledně modelu "Neandrtálec", ref. 6240, u něhož je odhadní cena obdobná jako u modelu "Jednorožec". Za svůj název tento model vděčí skutečnosti, že se jedná o předchůdce klasických "Newmanek", ref. 6263 a 6265, a že se jedná o číselník, který již předznamenával, co mělo teprve přijít. Je to tedy takový pohled pod pokličku Rolex, kdy je vidět, jak se rodil nadčasový design, který charakterizuje Rolex dodnes.

Rolex Cosmograph Daytona, ref. 6240

Sběratelské hodinky v aukcích

Toto je jen malá ochutnávka z připravované aukce. Sledujte s námi, co se uděje v Ženevě. Pokud se v květnu chystáte do Ženevy, můžete kromě aukce Daytona Ultimatum navštívit i další aukce: Geneva Watch Auction Seven, Important Watches organizovanou Sotheby's, nebo Rare Watches, kterou pořádá Christie's.

Všechny tyto aukce ukazují, jak je sekundární trh s hodinkami na vzestupu, nicméně značek, které jsou sběratelsky skutečně zajímavé, je málo, a i mezi tímto málem jednoznačně kraluje Rolex a Patek Philippe.

Vlastní vintage hodinky

Pokud byste sami potřebovali poradit s Vašimi vintage hodinkami, doporučujeme obrátit se na autorizovaný servis dané značky, a v případě Rolex Vám rádi poradíme v naší prodejně na Štěpánské. Máme radost, když narazíme na zajímavé hodinky.