zavřít
Každá vteřina Magazín Hodinářství Bechyně

Filmové Rolexy Marlona Branda nalezeny

Sběratelé se je snažili získat desítky let, ale vypadalo to, že jsou ztracené. Nyní si je můžete koupit… Slavné Rolex GMT-Master, které nosil Marlon Brando ve filmu Apokalypsa jsou nabízeny k aukčnímu prodeji.

Filmové Rolexy Marlona Branda nalezeny

Aukční dům Phillips nabízí Rolex GMT-Master, který nosil legendární herec Marlon Brando jako plukovník Kurtz ve filmu Apokalypsa (Apocalypse Now) z roku 1979. Dlouho se předpokládalo, že jsou hodinky ztraceny, proto je nabídka příjemným překvapením pro řadu sběratelů. Aukce proběhne letošní zimu v New Yorku.

Marlon Brando

Úpravy modelu dle Marlona Branda

Samotné hodinky jsou mimořádně výrazné, ale něco na modelu GMT-Master ref. 1675 nehraje… Někdo z tvůrců filmu měl pocit, že vypadají příliš hodnotně, proto je Marlon Brando „znehodnotil“ odstraněním lunety. Ze zadní strany nesou rytinu „M. Brando“, kterou provedl sám herec gravírovacím perem. Hodinky také nejsou na ocelovém tahu jak se patří, ale na koženém pásku. Ten není originální, ale připomíná ten, který k nim Brando nosil.

Rolex GMT-Master Marlona Branda

Znovunalezení hodinek slavného herce

Příběh zmizení a znovunalezení hodinek není překvapivý: Marlon Brando je dal roku 1995 jako dárek své adoptivní dceři Petře Brando Fischer. Ta je roku 2003 dala svému manželovi, který je uschoval na bezpečném místě a nenosil je. Po předloňském prodeji Rolex Daytona Paula Newmana za astronomickou cenu si Petra Brando Fisherová uvědomila, že hodinky po legendárním herci, které se navíc objevily v kultovním filmu by mohly mít astronomickou hodnotu. A tak jednoho dne hodinky znovu spatřily světlo světa.

Těžko odhadovat na jakou cenu se vyšplhají, nabídnuty nejspíš budou za šestimístnou dolarovou částku.