Filmové Rolexy Marlona Branda nalezeny

Publikováno: 25.7.2019
Rubrika: Aukce hodinek
Filmové Rolexy Marlona Branda nalezeny

Sběratelé po nich bažili desítky let, ale vypadalo to, že jsou ztracené. Nyní si je můžete koupit… Slavné Rolex GMT-Master, jenž nosil ve filmu Apokalypsa na své ruce Marlon Brando, bude brzy možné získat v aukci. 

Aukční dům Phillips nabídne hodinky Rolex GMT-Master, které si v roce 1979 zahrály ve filmu Apokalypsa (Apocalypse Now). Tehdy je v roli plukovníka Kurtze nosil na ruce legendární herec Marlon Brando. Dlouho se mělo za to, že jsou tyto hodinky ztracené. Pro řadu sběratelů je proto nynější nabídka příjemným překvapením. Aukce proběhne letos v zimě v New Yorku.

Marlon Brando

Úpravy modelu dle Marlona Branda

Samotné hodinky GMT-Master jsou mimořádně výrazné. Právě na tomto modelu GMT-Master ref. 1675 však ledasco nehraje. Tvůrci Apokalypsy měli totiž pocit, že tyto hodinky vypadají příliš hodnotně. Marlon Brando je proto „znehodnotil“ odstraněním lunety. Hodinky navíc nejsou na ocelovém tahu, tak jak se patří, nýbrž na koženém pásku. Není to originál koženého pásku, který k nim Brando nosil, ale pásek co nejpodobnější. Ze zadní strany nesou rytinu „M. Brando“. Tu provedl gravírovacím perem herec sám.

Rolex GMT-Master Marlona Branda

Znovunalezení hodinek slavného herce

Příběh zmizení a znovunalezení hodinek není ovšem až tak neobvyklý. Marlon Brando v roce 1995 dal tyto hodinky jako dárek své adoptivní dceři Petře Brando Fischer. Ona je pak roku 2003 dala svému manželovi, ale ten je uschoval na bezpečném místě a nenosil je. Po té, co se předloni uskutečnil prodej Rolex Daytona Paula Newmana za astronomickou cenu, uvědomila si Petra Brando Fischer, že také tyto hodinky po legendárním herci, spojené navíc s kultovním filmem, by mohly mít podobně závratnou cenu. A tak jednoho dne hodinky znovu spatřily světlo světa.

Těžko odhadovat, jak vysoko se cena tohoto kusu vyšplhá. Nabídnuty budou nejspíše za šestimístnou dolarovou částku.