9. a 10. září 2017 se koná známý závod veteránů na trase Zbraslav – Jíloviště. Při příležitosti jubilejního 50. ročníku jízdy pravidelnosti bude nejelegantnější posádka oceněna Cenou elegance Hodinářství Bechyně.

Hodinářství Bechyně na závodě Zbraslav – Jíloviště

Hodinářství Bechyně a veteráni

Hodinářství Bechyně jako partner závodu klasických vozů Zbraslav – Jíloviště bude udělovat Cenu elegance Hodinářství Bechyně pro nejelegantněji oděnou posádku sobotního závodu.

Hodinářství Bechyně navazuje na tradici partnerství mezi světem hodinek a motoristického sportu, které spojují stejné hodnoty: tradice a inovace. Vzorem tohoto dlouhodobého propojení jsou celosvětově známé události pro milovníky klasických automobilů Monterey Classic Car Week, v jehož rámci se koná Pebble Beach Tour d'Elegance® zaštítěná Rolexem, nebo Goodwood Revival, který probíhá ve Velké Británii ve stejné době jako závod Zbraslav - Jíloviště.

Závod veteránů a měření času

Původně rychlostní závod Zbraslav – Jíloviště započal svou historii v roce 1908. Za dobu své existence prošel mnohými proměnami a již 50 let se nezávodí na rychlost, ale tradici získal Závod pravidelnosti historických vozidel, jehož vítězem je posádka, která projede trasu dvakrát s nejmenším rozdílem těchto časů.

Celá akce na oslavu historických motocyklů začíná v sobotu dopoledne 9.9.2017 výstavou historických vozidel na náměstí ve Zbraslavi s doprovodným programem a možností osobního kontaktu s majiteli výstavních kousků.

Hlavní závod do vrchu Zbraslav – Jíloviště se koná v sobotu odpoledne a zúčastní se ho historická vozidla do roku výroby 1939, tedy skutečné veteránské legendy. Nedělní jízda je pak určena i pro mladší vozy s rokem výroby do 1987, tedy i mladší generace návštěvníků se může ohlédnout do doby svého dětství.