Hrdost národa v nové edici ORLÍK 2022

Publikováno: 9.8.2022
Rubrika: Představení hodinek
Hrdost národa v nové edici ORLÍK 2022

Po úspěchu limitovaných edic hodinek, jako jsou PRIM Traktor LE či PRIM Iconic LE, nám značka pocházející z Nového Města nad Metují představuje další kapitolu ze své bohaté historie v exkluzivní edici – legendární armádní hodinky Orlík.

Legenda jménem Orlík

Píše se rok 1963 a značka PRIM za 14 let své dosavadní existence úspěšně zvládla první kroky a etablovala své pevné místo na domácím trhu. Hodináře z Nového Města nad Metují ovšem čekají další výzvy, které jim pomohou vybudovat status české legendy. S podobným úkolem a náročnými požadavky přichází i tehdejší armáda. Úkol zněl jasně – vyrobit hodinky pro vojenské potápěče, které odolají i v těch nejtvrdších podmínkách. Hodinky musely být odolné, vodotěsné a přehledné. Tým novoměstských konstruktérů přijal výzvu s tvůrčím nadšením a odvahou. Navrhli řadu technických vylepšení, strávili stovky hodin testováním. Zkušební prototypy byly předány armádě. A tam je opravdu nešetřili. Nechali hodinky zamrznout v ledu i projít varem, padat na beton z výšky 3 metrů. ORLÍK prošel se ctí. Kvůli nedostatku materiálu se však vyrobilo pouhých 300 kusů. Tehdy zatím netušili, že se hodinky stanou opravdovou hodinářskou ikonou.

Model, který nestárne

Do nové kapitoly těchto ikonických hodinek se v roce 2022 připisuje nová limitovaná edice, která vzdává hold nejen bohaté historii a hodinářskému umu, ale i hrdosti českého národa. Designu modelu PRIM ORLÍK 2022 dominuje elegantní šedá v doprovodu minimalistických detailů v kombinaci bílé, modré a červené. Titanové pouzdro o velikosti 42 mm klasických tvarů je mimořádně komfortní na nošení. Antracitový číselník bez datumového okna je poctou historickému modelu. Na pozadí broušeného titanu působivě vyniká otočný kroužek s povrchovou DLC úpravou. Hodinky se pyšní vodotěsností do 100 metrů.

Víc než tradice

Symbolika českého národa byla vždy silně spjata s modely z hodinářské manufaktury PRIM. Na modelu PRIM ORLÍK 2022 je přítomna na korunce, jíž zdobí lipový list. Lípa je českým národním stromem a po staletí představuje hrdost, krásu a ochranu našich domovů.

Ambasadorem hodinek se stal český herec Hynek Čermák. „Hodinky jsou moje vášeň. PRIM Orlík jsou navíc hodinky, o kterých jsem si celý život říkal, že si je jednou pořídím. Proč je rád nosím? Mají jednu obrovskou výhodu. Nikdy s nimi nebudu mít pocit, že mám na ruce kýč.“

Edice není omezena počtem kusů, její exkluzivita spočívá v tom, že objednat bude možné tyto hodinky pouze do konce roku 2022.