Inovativní ekologické krabičky z použitých plastových lahví

Publikováno: 10.9.2021
Rubrika: Představení hodinek
Inovativní ekologické krabičky z použitých plastových lahví

O tom, že se Breitling nebojí dělat odvážné a inovativní kroky, jsme se mohli přesvědčit v minulosti už několikrát. Například u nové sportovní řady Endurance Pro, ekologických řemínků Outerknown či u dámských verzí do té doby maskulinních modelů jako jsou Navitamer nebo Chronomat. Se závazkem značky snižovat dopad na životní prostředí, přichází Breitling s novými ekologickými krabičkami.

Odvážný krok vpřed

Otázka ochrany životního prostředí je jednou z nejzávažnějších, se kterou se musí lidstvo v 21. století potýkat. Breitling si je tohoto problému dobře vědom, a proto přichází s inovativním konceptem, který výrazně redukuje dopad na životní prostředí. Představuje novou podobu krabičky na hodinky, k jejíž výrobě je plně využit materiál z recyklovaných PET lahví. Breitling se tak stává první firmou v hodinářském průmyslu, která bude poskytovat 100% recyklované, skládací a znovupoužitelné boxy.
O kvalitě a vizionářském cíli značky nás přesvědčuje i ocenění Efficient Solution Label, které se uděluje za výrazný přínos k ochraně životního prostředí a slouží také jako důvěryhodný ukazatel kvality pro vlády a společnosti.CEO značky Georges Kern je z téhle inovace nadšený: „Bretling je odhodlán dělat vše, v rámci své sféry vlivu, aby snížil dopad společnosti na životní prostředí. S ohledem na to jsme začali pracovat na konceptu udržitelného balení, s cílem optimalizovat dopad na životní prostředí a výsledek překročil naše ambice. Vyvinul se z něj produkt, který ovlivnil mnoho aspektů našich obalů, od materiálu, přepravu až dokonce po to, jak mohou zákazníci krabičku používat.”

Méně je někdy více

Breitling již několikrát v minulosti prozkoumal možnosti, jak snížit ekologickou stopu svých obalů. Značka vytvořila alternativní krabičku, která byla zhruba o polovinu menší, než bylo zvykem v hodinářském odvětví – a to byl teprve jen začátek. V následujících letech zmenšila box o další polovinu. Breitling také výrazně snižuje komponenty použité v balení. Z původních 12 se poslední verze skládá z pouhých 3 – krabičky, polštářku a příručky.

Jedna inovace nestačí

Díky revidované koncepci balení je Breitling nyní schopen dodávat balíčky přímo svým distributorům. Průměrná vzdálenost, kterou krabičky urazí, byla snížena o 30 %. Menší velikost a možnost složit krabici na plocho, má velmi pozitivní dopad na logistiku. Díky tomuto kroku snížili CO2 emise až o 60 % v porovnání s prvním boxem.
Další chytrou a ekologickou vychytávkou je polštář uvnitř krabice, který nyní může sloužit i jako cestovní pouzdro. Co to pro zákazníka znamená? Pokud už dále nebudete chtít velkou krabici, můžete si nechat pouze cestovní pouzdro a zbytek vrátit do autorizovaného obchodu, kde následně krabička poputuje na další recyklaci.

Možnost volby

Patříte mezi zákazníky, kteří upřednostňují klasické Breitling krabičky? Nemusíte se ničeho obávat, krabičky budou stále k dispozici na Vaše vyžádání. Breitling je hrdým partnerem  iniciativ za zachování biodiverzity a udržitelných ekosystémů (SUGI, Ocean Conservancy, Outerknown) a i jeho klienti se na nich mohou spolupodílet.