zavřít
Každá vteřina Magazín Hodinářství Bechyně

Jak probíhá celková repase hodinek

Hodináři na našem servisu ve Štěpánské jsou schopni kompletní repase hodinek. Ukázkou práce našich hodinářů je repase modelu Rolex Submariner z roku 1966. Jedná o poměrně vzácný model 5513 s matným černým číselníkem a kalibrem 1520. Na hodinkách byl patrný zub času a vyžadovaly proto kompletní renovaci.  

Jak probíhá celková repase hodinek

Celková oprava byla prováděna s důrazem na zachování původních komponentů, jako jsou např. ručičky, číselník či hliníková vložka lunety. Hodinky vyžadovaly celkovou opravu strojku, zahrnující jeho rozebrání, vyčištění, namazání a opětovné složení.

Ocelové hodinky měly četné vlásečnice, které vyžadovaly vyleštění s pomocí leštičky. Nutná byla také výměna původního hesalitového sklíčka a těsnících prvků, které jsou klíčové pro zachování vodotěsnosti hodinek a zajištění bezpečného ponoru. 


Podobné komplexní úpravy našim hodinářům zaberou zhruba dva plné pracovní dny. Cena je individuální a odvíjí se podle značky, konkrétního modelu, jeho stáří a stavu. Ceny jednotlivých úkonů uvádíme v našem ceníku

Hodinky před repasí a po repasi