Jay Chou - ambasador značky Tudor

Publikováno: 17.4.2018
Rubrika: Osobnosti a hodinky
Jay Chou - ambasador značky Tudor

Hudebník. Herec. Režisér. Ikona. Více než deset let posouvá „král asijského popu“ hranice po celém světě. Od roku 2018 je Jay Chou ambasadorem značky Tudor a další tváří kampaně #BORNTODARE. 

Oddanost klasice

Jay Chou vyrůstal v učitelské rodině na Tchaj-wanu a první krůčky s klavírem absolvoval už ve čtyřech letech, když hned v útlém věku prokázal velké hudební nadání. Později se začal věnovat hře na cello a dodnes jako svého nejoblíbenějšího skladatele uvádí Chopina.

Posouvání hranic

V roce 2007 Jay Chou založil vlastní nahrávací studio JVR Music, které se začalo zaměřovat na mezikulturní směs elektronické hudby a asijské pop music. Jayova stáj talentů opakovaně prokázala, že jeho producentský přístup k hudbě dokonale vystihuje přání mladých z převážné části Asie.

Jay ale není jen hudební textař, skladatel a producent – také režíroval mnoho hudebních klipů včetně svých vlastních. V amerických i asijských režijních kruzích je uznáván jako úspěšný reklamní režisér s mimořádnou schopností vtisknout těmto krátkým formátům onu pozitivní energii, kterou cítí mezi svými fanoušky, hlubokou osobní inspiraci, kterou předává davům svých příznivců.

Připraven na cokoliv

Jay Chou hraje na klavír, housle, kytaru a různé druhy bicích nástrojů. Svou kariéru začal jako textař a skladatel, v roce 2000 se však rozhodl využít svůj talent ještě více a vydal se na pěveckou dráhu. Stal se průkopníkem kombinace evropských stylů včetně R&B a elektronické hudby s klasickou asijskou hudbou, jejichž spojením vznikl „Chouův styl“. Vydal několik alb, z nichž každé dosáhlo milionových prodejů. Pak se rozhodl zkusit i herectví.

Několik veleúspěšných asijských trháků ale i hollywoodských velkofilmů záhy ukázalo, že Jay se před kamerou cítí stejně dobře jako na pódiu. Do jeho filmografie patří i scénář a režie dvou kritikou oceňovaných celovečerních filmů. V obou hrála přirozeně velkou roli i hudba. Přestože je Jay mužem mnoha rolí a působí mimo jiné jako herec, režisér a scénárista, nikdy neopustil svou první lásku – hudbu. S každým dalším albem se umisťuje na předních příčkách asijských hitparád a vyráží na světová turné.

Znovuobjevení sebe samého

Jay Chou je také znám jako filantrop a velký příznivec dobročinnosti. V uplynulých letech poskytl výraznou pomoc během řady krizových situací, například po ničivém zemětřesení ve Wen-čchuanu v roce 2008 nebo několika zemětřeseních přímo na Tchaj-wanu. Zároveň je ambasadorem a dárcem charitativní nadace Fubon, která se věnuje tomu, co je Jayovu srdci nejblíže – pomáhá zaopatřit a vzdělávat ohrožené či postižené děti z chudých poměrů. V roce 2016 se Jay také připojil k nové kampani WildAid proti používání nosorožčích rohů, žraločích ploutví, slonoviny a jiných produktů decimujících divoce žijící faunu po celém světě.

Tváří nové kolekce TUDOR 1926

Jako muž s hlubokým kulturním založením a vytříbeným vkusem nosí Jay Chou nový model TUDOR 1926, vybrané, přitom však neokázalé mechanické hodinky spojující v sobě tradiční hodinářskou estetiku se špičkovým moderním pojetím.

Jay Chou a Tudor 1926