Kenissi - Nový hráč mezi výrobci strojků

Publikováno: 9.3.2020
Rubrika: Ze světa businessu
Kenissi - Nový hráč mezi výrobci strojků

Mezi švýcarskými výrobci strojků se objevil nový hráč a vypadá to, že se kolem něj budou dít zajímavé věci. Řeč je o manufaktuře Kenissi, o které toho zatím není známo o moc víc, než že jde o průmyslovou nebo výrobní větev značky Tudor. 

Tak o tom informují švýcarské noviny Le Temps. V současné době probíhá výroba strojků ve výrobním závodě Tudor v Ženevě, do roku 2021 by se výroba měla přesunout do nově budované manufaktury v Le Locle na pozemcích vlastněných Rolexem. Budování této manufaktury již dříve potvrdila skupina Rolex Group.

Výhody synergické spolupráce

V souladu s trendem posledních let se hodinářské firmy snaží namísto hromadně produkovaných strojků ETA nebo Sellita nabízet svým zákazníkům strojky z manufakturní výroby. Současně se přitom ve vysoce konkurenčním prostředí značky chovají racionálně, a pokud to dává smysl, snaží se výrobní prostory sdílet. Je známým faktem, že Tudor dodává své strojky bez chronografu i značce Breitling, a ta naopak zásobuje svými chronografy Tudor. Jde o dobrý příklad synergické spolupráce legendárních značek, které si dokáží pomoct, a současně si nepřekážet na trhu. Kdo tím získá především, je zákazník.

Manufakturní chronograf Breitling

Vstupuje Chanel

Další rozměr dění okolo Kenissi přibyl před pár týdny: 20% podílu Kenissi získala luxusní značka Chanel. Bylo to krátce poté, co získala stejný podíl v dříve nezávislé značce F.P.Journe. Chanel se tak snaží pojistit si dodávky strojků pro svou hodinářskou produkci. Spekuluje se, že polovina manufaktury Kenissi poslouží pro produkci strojků Tudor, druhá polovina bude vyhrazena pro produkci strojků ostatních značek.

Kenissi bude dodávat strojky pro Chanel

Více informací o manufaktuře Kenissi bychom měli získat v průběhu roku.