Kontrast modrých barev v novém modelu Defy 21 Ultrablue

Publikováno: 18.4.2021
Rubrika: Představení hodinek
Kontrast modrých barev v novém modelu Defy 21 Ultrablue

Odvaha vyjádřit svou jedinečnou vizi budoucnosti. Značka Zenith nadále pokračuje ve své cestě odvážných inovací, neotřelých nápadů, vysoké přesnosti a futuristického high-tech designu. Není proto divu, že kolekce Defy, která je platformou pro vizionáře, vítá do svých řad nového kolegu – model Defy 21 Ultrablue.

Frekvence světla a pohybu

V roce 2020 představil Zenith světu svůj nový model Zenith Defy El Primero 21 Ultraviolet, kde zkombinoval otevřený číselník s fialově zbarveným chronografem El Primero. Bylo to vůbec poprvé, kdy opulentní tóny fialové zbarvily automatický pohyb chronografu. Tento koncept nechává dokonale vyniknout legendární chronograf El Primero v kontrastu s tmavým a matným pouzdrem. Po úspěchu tohoto modelu nám Zenith představuje novou verzi v elektricky modré – Defy 21 Ultrablue.

Význam modré barvy

Není to náhoda, že Zenith vybral pro svůj další model právě modrou barvu. Modrá hraje důležitou roli v celé historii značky. Bylo to pozadí hvězdné noční oblohy, která inspirovala zakladatele Georges-Favre Jacota v pojmenování svého kalibru a následně celé značky. Byla to jedna z ikonických barev modelu A386, jedny z prvních hodinek, jež byly vybaveny chronografem El Primero. V neposlední řadě je to také barva, která byla manufakturou značně prozkoumána i v těch nejsložitějších hodinkách, a stala se tak známkou futuristické haute horlogerie od Zenithu.

Číselník, který vynikne

V nejnovějším modelu Defy 21 Ultrablue nám Zenith představuje neotřelou kombinaci barev, a to konkrétně indigo a elektricky modré. Mírně se překrývající počítadla chronografů jsou zakončena šedým tónem a kontrastními bílými znaky, díky nimž je číselník velmi dobře čitelný. Pravá podívaná přichází ve chvíli, kdy se centrální 1/100 sekundová ručka chronografu dá do pohybu, čímž vytvoří ještě výraznější kontrast barev. Co dalšího na modelu opravdu na první pohled vynikne je 44 mm titanové pouzdro s matným, pískovitým povrchem. Defy 21 Ultrablue je dalším výjimečným chronografem, který se hrdě řadí do futuristické kolekce Defy 21.

Více o modelech z našeho katalogu