Longines a SolarStratos – se solární energií až na okraj vesmíru

Publikováno: 14.12.2021
Rubrika: Osobnosti a hodinky
Longines a SolarStratos – se solární energií až na okraj vesmíru

Duch objevitelů žije dál! Slogan, za který se Longines v posledních letech hrdě staví, nebyl doposud aktuálnější. Ve stopách legendárních letců a dobrodruhů, značka s okřídlenými přesýpacími hodinami sleduje dál cestu vytyčenou historií a s hrdostí se připojuje k jedinečnému dobrodružství SolarStratos.

Vesmírná odysea SolarStratos

Longines SolarStratos letos oznamují vzájemnou spolupráci, v níž se Longines stal oficiálním partnerem a časoměřičem tohoto mimořádného dobrodružství. Švýcarská značka, poháněna duchem dobrodruhů od samého počátku, odjakživa produkovala hodinky a přístroje, které přispěly k úspěchu rozličných objevů svojí spolehlivostí, přesností a originální technologií. Ambiciózní debut SolarStratosu, který chce za podpory Longines prozkoumat nové oblasti s ohledem na ekologii, z něj dělá ideálního partnera k dobytí stratosféry solární energií.

První solární stratosférický let

SolarStratos je projekt skupiny SolarXplorers SA, kterou odstartoval v roce 2014 švýcarský badatel Raphaël Domjan s cílem úspěšně provést první stratosférický solární let. Hlavní myšlenka projektu SolarStratos chce demonstrovat, že za použití dnešních technologií je už možné dosáhnout výkonů, jež překračují sílu fosilních paliv, a vyletět do nadmořských výšek, kam žádná elektrická letadla zatím nedoletěla, a to bez znečištěného ovzduší a špatného vlivu na životní prostředí.

Se stále rostoucí problematikou znečišťování ovzduší spojenou s klimatickými dopady na naši planetu je Raphaël Domjan skutečným průkopníkem avioniky, jenž se kromě technologických inovací věnuje i propagaci obnovitelných energetických zdrojů. Badatel a držitel několika solárních světových rekordů se netají nadšením z tohoto nového partnerství: „Potěšilo nás, že Longines – značka, která provázela tolik legendárních dobrodruhů u jejich objevů, se stala oficiálním partnerem odysey SolarStratosu!“

Duch objevitelů žije dál!

Značka Longines se tak opět vrací ke svým kořenům a následuje průkopnického ducha, na kterém byla vybudována. Je to cesta pro nové generace, cesta inovací, odvahy a silné mysli, která může překonat všechny překážky a posunout hranice. K legendárním letcům a průkopníkům, kteří vložili svou důvěru do značky s okřídlenými přesýpacími hodinami, tak můžeme s radostí připojit i Raphaëla Domjana a projekt SolarStratos.