Longines Heritage Military

Publikováno: 29.10.2018
Rubrika: Představení hodinek
Longines Heritage Military

Longines se stará o své dědictví s péčí, kterou by jí mohla řada tradičních hodinářských značek závidět. Dokáže vytáhnout zajímavé hodinky, které kdysi pomáhaly budovat to, čím dnes tato úspěšná značka je a vdechnout jim nový život, novou relevanci.

Unikátní číselník

V případě aktuální reminiscence své slavné časomíry zašli u Longines mnohem dál, než bývá v branži obvyklé. Číselník hodinek, které čerpají odkaz z modelu dodávaného značkou Longines ve 40. letech minulého století pro britské Královské letectvo (RAF), je opatřen oxidační patinou ve formě drobných tmavých teček, aby byl „vintážní“ dojem ještě silnější. Tato zcela ručně vyrobená patina je u každého kusu jiná, takže jsou každé hodinky do jisté míry originálem.

 Heritage Military L2.819.4.93.2

Moderní reedice časomíry pro britské Královské letectvo RAF

Pouzdro nadčasových hodinek Longines Heritage Military L2.819.4.93.2 má na dnešní poměry decentní průměr 38,5 mm (originální model měl 32,5 mm) a, stejně jako jeho historická předloha, má nadstandardně velkou korunku pro snadnou manipulaci. Připomíná tak dobu, kdy před každou akcí zazněla slova „Seřiďme si hodinky...“ I když v ocelovém pouzdru pracuje strojek s automatickým nátahem (ETA A31.L01), Longines zde porušil své zažité pravidlo a neuvádí výraz „automatic“ na číselníku a to opět z důvodu autenticity. Kónické safírové sklo obklopuje leštěná luneta. Hodinky jsou k dispozici na textilním pásku typu NATO nebo s řemínkem ze stařené kůže.

Příběh návratu historického modelu

Kromě modelu samotného je zajímavý i příběh jeho vzniku. Původní hodinky, které během druhé světové války nosil na zápěstí vysoce postavený radiotelegrafista Stanley Turner, se dostaly do rukou mladého anglického sběratele. Ten je nechal decentně zrestaurovat a nabídnul je švýcarské značce, kterou pak inspirovaly k tvorbě nové edice. Pro Longines je to navíc způsob, jak oslavit 100. výročí založení RAF.

Autor: Pavel Hrůza