Novým přírůstkem do retrospektivní řady Heritage vzdává Longines hold svým prvním potápěčským hodinkám z roku 1959. A dělá to velmi působivě.

Longines Skin Diver

Značka ze Saint – Imier je proslulá velkým důrazem na eleganci svých zejména společenských hodinek. Ve své řadě Heritage však dokáže na chvíli zapomenout na eleganci, sáhnout po inspiraci hluboko do své minulosti a představit hodinky, které připomenou některé ze zásadních období, kdy se psala historie.

Na počátku éry potápění

Představení Longines Skin Diver je reminiscencí důležitého období 50. let minulého století, kdy obrovský rozvoj potápění dal vzniknout i mnoha průkopnickým časoměrným instrumentům pro odvážné muže zkoumající hloubky moří a oceánů. Moderní potápěčské hodinky, tak jak je dnes známe, vznikaly právě v tomto období a své želízko v ohni měla i značka Longines. Právě z něj nový model vychází.

původní model Longines Skin Diver

Moderní hodinky s estetikou historických modelů

Estetika čerpá z konce 50. let, ale technicky jde o hodinky zcela současné. V ocelovém pouzdru o průměru 42 mm slouží strojek L888 s automatickým nátahem, vyráběný exkluzivně pro Longines. Šroubovací korunka i víčko pouzdra jsou jedny z prvků, který zaručují nadstandardní vodotěsnost do 300 metrů. Pro měření doby ponoru je zde luneta otočná jedním směrem opatřená pro větší odolnost černou vrstvou PVD. Ručky, indexy i prvky na lunetě jsou opatřeny luminiscenční vrstvou Super LumiNova. Kónické safírové sklo vizuálně imituje tlusté plexi sklo prvních potápěčských hodinek. 

Longines Skin Diver - rytina potápěče na dýnku

Pro koho jsou hodinky určeny naznačuje i plastická silueta potápěče na dýnku.

dýnko historického modelu

Na výběr jsou pásky z přírodně zpracované kůže, kaučuku nebo pletený ocelový tah, jak se na retro hodinky sluší. Celkově v sobě nový model spojuje chlapáckou maskulinost hodinek pro dobrodružství, s výkonem profesionálních potápěčských hodinek a silným vizuálním odkazem do dob, kdy se moderní potápění teprve rodilo. Dávka nonšalantní elegance se najde i zde, protože se bavíme o hodinkách značky Longines...

Autor: Pavel Hrůza

Více o modelech z našeho katalogu