TAG Heuer uvedl na trh hodinky s tourbillonem, jejichž cena dosahuje necelých 400 tisíc Kč. Jedná se aktuálně o nejdostupnější švýcarské tourbillony. Na konci roku 2017 bylo dodáno na český trh 5 těchto komplikovaných hodinek, z toho jedny získalo Hodinářství Bechyně.

Nejdostupnější švýcarský tourbillon je z dílny TAG Heuer

Carrera Heuer 01

Jean-Claude Biver si od svého jmenování do čela společnosti TAG Heuer dal za cíl zlepšit postavení značky na trhu. TAG Heuer by podle něho měl být branou do světa luxusního hodinářství. Rok poté společnost vydala hodinky, které můžou pomoci dosáhnout tohoto cíle. Nový model Carrera Heuer-01 by mohl být pro TAG Heuer to, co byl model Big Bang pro Hublot: vlajková loď vyrobená z moderních materiálů, schopná uložit všechny komplikace.

Carrera Heuer 01 CAR2A8A.BF0707

Carrera Heuer 02 Tourbillon

Několik měsíců po vydání nového chronografu Carrera Heuer-01 oznámila společnost plány na vytvoření chronografu s tourbillonem, který si vypůjčí design pouzdra Carrera Heuer-01. Největší zprávou byla neuvěřitelná cena tohoto modelu. Za necelých 400 tisíc se tak model Carrera Heuer-02T stal jednoduše nejdostupnějším švýcarským chronografem s tourbillonem na trhu.

CAR5A8Y.FT6072

Dosažení této neuvěřitelné ceny vysvětlil Tag Heuer jednak optimalizaci výrobního procesu a také tím, že pro většinu tourbillonů nepoužívá vzácných materiálů, jako jsou zlato nebo platina, které jsou často pro tuto ceněnou komplikaci určeny.

Hodinářská komplikace Tourbillon

Tourbillon [turbijjon] je doplňkové zařízení mechanických kapesních nebo náramkových hodinek, které je považováno za královskou hodinářskou komplikaci, kterou se může pochlubit pouze úzká skupina výrobců.

Calibre Heuer 02T

Tourbillon vynalezl slavný francouzsko-švýcarský hodinář Abraham Louis Breguet roku 1795 a v roce 1801 na něj obdržel patent. Vzhledem k mimořádně obtížné výrobě a seřizování se tourbillon až do poloviny 20. století vyskytoval jen vzácně. Dnešní tourbillony mívají až 90 součástek a mají hmotnost několika desetin gramů. Hodinky mívají částečně průhledný číselník umožňující pohled na fascinující činnost tourbillonu.

Calibre Heuer 02T

Je obecně známé, že gravitace má největší vliv na přesnost chodu hodinek, jelikož činnost setrvačky, která je rozhodující pro přesnost hodinek, je ovlivňována právě zemskou přitažlivostí. Tourbillon zmírňuje vlivy gravitace tím, že umístil setrvačku, kotvu i krokové kolo do pohyblivé klece, která se otáčí zhruba jednou za minutu kolem své osy. Poloha setrvačky je tak pravidelně měněna a její pohyby jsou tímto stabilnější a plynulejší.

Carrera Tourbillon

Specifikace TAG Heuer Carrera CAR5A8Y.FT6072

Číselník

 • Černý, skeletonový, 3 čítače
 • Indexy a ručky pokryté rhodiem s černou vrstvou superluminova®

Pouzdro

 • Průměr 45 mm
 • Černý titan třídy 5
 • Keramická luneta
 • Safírové sklíčko s antireflexivní vrstvou

Strojek

 • TAG Heuer Calibre Heuer 02 Tourbillon
 • Automat, Chronometr COSC
 • Funkce: datum, stopky, rychlá změna data, tourbillon
 • Frekvence strojku 4 Hz (28800 polokmitů za hodinu)
 • Rezerva chodu 65 hod

Hodinářství Bechyně dostalo pro své prodejny model CAR5A8Y.FT6072.

Prohlédněte si další tourbillony z dílny TAG Heuer.