Novinky Rolex pro rok 2019

Publikováno: 21.3.2019
Rubrika: Představení hodinek
Novinky Rolex pro rok 2019

Přinášíme Vám krátké shrnutí všech novinek Rolex, které byly představeny v Basileji.

Rolex YACHT-MASTER 42

Výbornou zprávou pro všechny české milovníky jachtingu je tato novinka. Jak naznačuje název, velikost pouzdra je nově 42 mm, takže je o 2 mm větší než u stávajících modelů Yacht-Master, a jde tak o velikost, která je více příhodná pro české pány. Podobně jako před časem u modelu Rolex Cosmograph Daytona, tak i u nového Yacht-Masteru byla představena kombinace bílého zlata a Rolexem patentovaného Oysterflexu, což je kombinace, kterou si oblíbila spousta zákazníků. Srdcem hodinek je osvědčený kalibr 3235.

Rolex YACHT-MASTER 42

Rolex GMT-MASTER II

Znalci Rolex již několik měsíců tušili, že by mohlo dojít ke změnám v rámci Rolex GMT-Master II, a dnešní den jim také dal za pravdu. Poměrně očekávané bylo ukončení referencí 116710LN a 116710BLNR, zato představení "Batmana", abychom použili výraz oblíbený fanoušky, ve verzi s náramkem Jubilee nikdo moc nečekal. Nutno říct, že náramek Jubilee hodinkám sluší stejně jako legendárnímu modelu "Pepsi". Nová reference 126710BLNR je vybavena zdokonaleným kalibrem 3285, který byl již představen loni ve všech nových modelech GMT-Master II.

Rolex GMT-MASTER II

Rolex nikdy nezapomíná na ženy

Nedílnou součástí kolekce jsou dámské hodinky, které snad ještě více než pánské hodinky vynikají estetikou a šperkařským umem. Nadčasovou klasikou jsou Rolex Day-Date, jež se vyrábí pouze ve zlatě nebo v ještě vzácnější platině a jež byly letos doplněny o řadu nových číselníků, z nichž některé jsou také hojně posázeny diamanty. U Rolexu Day-Date 36 si lze vybírat mezi žlutým, bílým a růžovým Everose zlatem. Nové a neméně krásné číselníky byly představeny také pro Rolex Datejust 36 a Rolex Datejust 31.

Datejust 31

Rolex SEA-DWELLER

Rozšíření se dočkal i tento širším publikem trochu opomíjený model, který se ale určitě nemá za co stydět: velikost pouzdra 43 mm, vodotěsnost 1220 metrů, heliový ventil, robustní a spolehlivý stroj pro náročné podmínky.
V roce 2017 byla na trh uvedena poslední, celoocelová verze Rolex Sea-Dweller, která byla letos doplněna o verzi ve žlutém Rolesoru, což je kombinace speciální oceli od Rolexu, tzv. Oystersteelu, a žlutého zlata. Krásným detailem je pak žluté provedení nápisu "SEA-DWELLER" na číselníku, které ladí s celkovým designem hodinek.

Rolex Sea-Dweller

Výjimečné hodinky

Na závěr jsme si záměrně nechali jedny úžasné hodinky, které nenajdete třeba ani na oficiálních stránkách Rolex, protože jde o mistrovské dílo určené jen pro několik vyvolených.

Jmenují se Rolex COSMOGRAPH DAYTONA 116588 TBR.
Ocelové Daytony jsou samy o sobě již několik desetiletí ikonický model, na který se čeká roky. Když Rolex před dvěma lety představil světu Daytony ve zlatě v kombinaci s řemínkem Oysterflex, tak po prvotním šoku, který trval možná den, se začaly tvořit pořadníky i na tento model. Loňská verze Dayton, tzv. "Rainbow", se stala kultovní přes noc.

Rolex COSMOGRAPH DAYTONA 116588 TBR

Věříme tedy, že i tato poslední verze Dayton se stane ikonou, protože jde bezesporu o jedny z nejkrásnějších hodinek letošního basilejského veletrhu, alespoň pro autora tohoto článku.