Nový Explorer, nová teritoria

Publikováno: 23.6.2021
Rubrika: Představení hodinek
Rolex Explorer

Rolex představuje nejnovější výtvory přivedené k životu díky své jedinečné hodinářské odbornosti. Mezi ně patří nové generace Explorer a Explorer II – hodinky, které nás berou na nejvyšší vrcholky hor či do těch nejizolovanějších polárních oblastí.

Volání vrcholů

Hodinky Explorer byly stvořeny na vrcholku světa a vyvinuty ve spolupráci s legendárními horolezci. Himaláje se staly základnou pro jejich laboratoř - a to zejména jejich nejvyšší bod, Mount Everest. Od té doby se Explorer neustále vyvíjel tak, aby vyhověl potřebám průzkumníků a pokaždé se stal robustnější i čitelnější.

Přizpůsobil se extrémnímu prostředí, v němž je organizace času často klíčem k přežití. Hodinky v řadě Explorer zvládají extrémní hranice průzkumu: od vrcholků hor do jeskynních hlubin, v mrazivě ledové Arktidě i spalujícím žáru sopek. Určené pro všechny typy dobrodružství, staly se volbou polárníků, speleologů a vulkanologů.

Explorer nové generace je symbolem Rolexu a jeho neustálé snahy o zlepšování a nikdy nekončící pátrání po dokonalosti. A aniž by kdy obětoval výkon - jeden ze základních požadavků řady - hodinky jsou také elegantní. Letos byl představen Oyster Perpetual Explorer ve variantě se žlutým Rolesorem. Kombinující ocel Oystersteel a 18kt žluté zlato, Rolesor je podpisovým stylem Rolexu, který bezchybně mísí sílu a eleganci.

Průzkumný nástroj

Nový Oyster Perpetual Explorer s průměrem pouzdra 36 mm se vrací k velikosti modelu z roku 1953, který doprovázel první výstup na vrchol Mount Everestu Sira Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye 29. května téhož roku. Explorer nové generace je uveden ve verzi se žlutým Rolesorem a nebo v ocelovém provedení. Černý, nyní lakovaný číselník, nese hodinové indexy a arabské číslice 3, 6 a 9, jež jsou základními kameny osobnosti těchto hodinek, evokujících odhodlání a dobrodružného ducha, z něhož pramení velké úspěchy.

Zář číselníku daná užitím materiálu Chromalight je na Exploreru nové generace obzvláště impozantní. V tmavých podmínkách intenzita modrého světla vyzařovaného hodinovými indexy a ručkami nyní vydrží déle díky inovativnímu a exkluzivnímu luminiscenčnímu materiálu, kterým jsou vyplněny a potaženy. Za denního světla mají tyto prvky nyní jasnější, bílý odstín. Explorer je vybaven kalibrem 3230, strojkem, který stojí v čele hodinářské technologie. Stejně jako všechny hodinky Rolex, také Oyster Perpetual Explorer nese certifikaci Superlative Chronometer, která zaručuje vynikající výkon na zápěstí.

Rolesor, snoubení zlata a oceli

Rolesor je podpisovým prvkem značky již od roku 1933, kdy byl tento název zaregistrovaný. Setkávají se zde dva kovy: první, ušlechtilý a vzácný, atraktivní pro svůj lesk a stabilitu; druhý vysoce odolný vůči korozi, zajišťující pevnost a spolehlivost. Všechny tyto vlastnosti zrcadlí eleganci a výkon, které společně přichází s hodinkami Rolex. Na verzi se žlutým Rolesorem Exploreru nové generace jsou luneta, natahovací korunka a středové články náramku v 18kt žlutém zlatě, zatímco pouzdro a vnější články náramku jsou vyrobeny z oceli Oystersteel.