Nový vítr v řadě LONGINES HYDROCONQUEST

Publikováno: 6.3.2019
Rubrika: Představení hodinek
HydroConquest L3.781.4.96.6

Někteří puristé značce Longines nemohli odpustit, že se vrhla na pole sportovních hodinek. Pravda je taková, že potápěčské hodinky vyrábí Longines už od 50. let a řada HydroConquest patří mezi velmi úspěšné. Loni se proto dočkala několika zajímavých změn.

Typické rysy modelové řady HydroConquest zůstavají

Základní rysy HydroConquest zůstávají, stále jde o sportovně elegantní hodinky, s nadstandardní vodotěsností 300 m, které se hodí jak do kanceláře, tak k opravdovému potápění. Kromě nezbytné vodotěsnosti pomáhá při potápění také jednosměrně otočná luneta usnadňující měření doby ponoru. A právě té se týká největší změna, kterou hodinky v loňském roce prošly. Luneta dostala vložku z odolné keramiky, která s časem nemění barvu a nelze ji poškrábat. Barevně je sladěna s číselníkem.

Nové prvky potápěčských hodinek

Ocelové pouzdro má pozměněné linie. Šroubovací korunka a dýnko, ochrana korunky a dvojitá bezpečnostní překlápěcí spona s integrovanou potápěčskou extenzí jsou další prvky, předurčující hodinky pro nasazení při vodních sportech.

HydroConquest L3.781.4.96.6 a L3.781.4.96.9

Ručky a hodinové indexy jsou pro snadnější odečítání pokryty luminiscenční vrstvou Super-LumiNova®, která ostře kontrastuje s tmavým vzhledem nového šedého, černého nebo modrého číselníku s efektem slunečních paprsků. Vylepšen byl i řemínek, který je nyní ergonomičtější, pohodlnější a také barevně sladěný s číselníkem. Kovová varianta prošla působivou povrchovou úpravou kombinací leštění a kartáčování.

Ideální „letní“ hodinky pro všechny příležitosti

Nové variace kolekce HydroConquest jsou dostupné ve velikostech 41 a 43 mm v případě modelů se třemi ručkami a datumovkou a 41 mm v případě chronografu.