Od západu slunce k polární záři: nové modely Zenith Midnight

Publikováno: 5.2.2022
Rubrika: Představení hodinek
Od západu slunce k polární záři: nové modely Zenith Midnight

Defy Midnight je první kolekcí značky Zenith, která je šitá na míru výhradně pro ženy. Byla uvedena na trhroce 2020 potěšila ty, kteréhodinek vyhledávají moderní, sebevědomý stylženskost. Hodinky jsou koncipovány jako všestranné, sportovně-elegant, s výrazným kosmickým designemjsou zaměřené na svobodomyslné ženy, které následují své sny.  

Jak zdůrazňuje platforma Zenith Dreamhers, kde ženy otevřeně a kultivovaně sdílí své zkušenosti a povzbuzují ostatní, aby naplnily své ambice, Defy Midnight je všestranným společníkem pro nezávislé ženy. Nyní kolekce vítá dva nové přírůstky inspirované ústředním prvkem v tradici Zenithu - hvězdnou noční oblohou – a některými z jejích pomíjivých, přesto nekonečně podmanivých fenoménů: Defy Midnight Sunset Defy Midnight Borealis.

Zabydlené ve 36mm ocelovém pouzdře zdobeném lunetou osázenou bílými diamanty ve tvaru briliantu, reinterpretují tyto dva zářivé modely tradiční řemeslo v nové a bezprecedentní podobě.Obdařené gravírovanými, gilošovanými číselníky se zářivým vlnitým vzorem, jako paprsky světla vycházející z jediné hvězdy v horní části číselníku, nabízí neočekávaný a vizuálně pozoruhodný vzhled.

U modelu Defy Midnight Sunset číselník plynule přechází z teple červeného do sytě žlutého tónu v dokonalém barevném přechodu, který připomíná dechberoucí oblohu, když slunce vrhá své poslední paprsky světla, než ustoupí noci.

Jak již název napovídá, Defy Midnight Borealis svým půlnočně modrým číselníkem, který se postupně posouvá do jasně smaragdově zelené, evokuje polární záři nebo fenomén severních světel, pozorovaný kolem polárního kruhu. U obou modelů jsou na každou hodinovou značku aplikovány bílé diamanty, s výjimkou třetí hodiny, na níž je umístěna datumovka.

Defy Midnight jsou vybaveny automatickým manufakturním kalibrem Elite 670, který poskytuje rezervu chodu 50 hodin, a práci tohoto strojku lze vidět přes zadní stranu safírového pouzdra. Hvězdicový oscilující rotor dodává strojku nebeský dotek.

Jednou z funkcí, díky níž je Defy Midnight tak všestranný a snadno se přizpůsobí jakékoli situaci i outfitu, je mechanismus pro rychlou výměnu řemínku, který umožňuje snadnou výměnu integrovaného náramku z ušlechtilé oceli za kterýkoli ze tří dodávaných kožených, textilních a kaučukových řemínků bez potřeby použití jakéhokoli nástroje. Defy Midnight jsou dodávány ve speciální krabičce, která slouží zároveň jako úložné pouzdro na vzácné předměty. Obsahuje tři další barevné řemínky a vyměnitelnou překlápěcí sponu.

Nyní, ve spolupráci s Nona Source, start-upem inkubovaným společností LVMH, představuje Zenith novou řadu udržitelných, vysoce módních řemínků, využívajících tkaniny z mrtvých zásob nejprestižnějších značek skupiny Fashion & Leather Goods Maisons, které jsou upcyklovány a přeměněny na přepychové řemínky široké škály textilií a barev.

Hodinky Defy Midnight Sunset a Borealis jsou dostupné ve všech buticích Zenith a u autorizovaných prodejců. Jsou působivými doplňky k ultramoderní a sebevědomé kolekci hodinek pro ženy, které hledají něco vizuálně výjimečného a zároveň snadno nositelného.