zavřít
Každá vteřina Magazín Hodinářství Bechyně

Ohlédnutí za 2. ročníkem Prague Playoffs

Již podruhé se v Praze odehrála soutěž Prague PlayOffs, jejíž hlavním partnerem a oficiální časomírou je Longines. Soutěž se odehrávala v O2 areně, která se na čtyři dny proměnila v Mekku všech fanoušků jezdectví a parkuru. Kromě hlavních soutěží Longines Global Champions Tour Super Grand Prix a Longines Global Championship League, na které se přijeli podívat fanoušci z celého světa, zde byla i řada soutěží, kde mohli zazářit i mladí jezdci.

Ohlédnutí za 2. ročníkem Prague Playoffs

Čtvrtfinále týmů ve čtvrtek

Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 zahájilo soutěž čtvrtfinále týmů, na které se během roku kvalifikovalo 16 nejlepších týmů. Do semifinále se automaticky dostaly čtyři nejlepší týmy – London Knights, St Tropez Pirates, Madrid in Motion a Shanghai Swans. Po čtvrtfinále se k nim přidaly i týmy Miami Celtics, Cannes Stars, Chantilly Pegasus, Paris Panthers, Scandinavian Vikings, Monaco Aces, Prague Lions a Valkenswaard United.

Páteční semifinále týmů

Páteční semifinále bylo smutné pro fanoušky „domácího“ týmu Prague Lions, jelikož kvůli chybám Houtzagera a Kutschera se jen těsně nedostal do finále. O pouhou jednu a dvě desetiny vteřiny končili na sedmé, tedy první nepostupové pozici. Semifinále dále potvrdilo nepředvídatelnost tohoto sportu, kdy nejlepší tým sezóny London Knights nepostoupili do finále. Do finálového kola se probojovali týmy Paris Panthers, Madrid in Motion, Valkenswaard United, Shanghai Swans, Monaco Aces a Cannes Stars.

LGCTSGP 2019

Soutěž jednotlivců Longines Global Champions Tour Super Grand Prix

Semifinále a finále týmové soutěže od sebe oddělila soutěž jednotlivců Longines Global Champions Tour Super Grand Prix, kde se o pohár utkali nejlepší jezdci celé sezóny LGCT. V sobotu 23. listopadu tak v Praze soutěžila parkurová elita. Na této soutěži se utkali vítězové předchozích turnajů. Šampionem mezi šampiony se stal Ben Maher, který na hřbetě valacha Explosion W jako jediný v časovém limitu předvedl dvě bezchybné jízdy. Dosáhl tak na nejlepší čas a získal kromě poháru i výhru €300.000. Všichni jezdci na stupních vítězů dostali od značky Longines hodinky, které jim předal viceprezident Longines pan Charles Villoz

Ben Maher, vítěz LGCT Super Grand Prix

Finále týmů pro Shanghai Swans

Dvoukolový finálový večer v neděli 24. listopadu s sebou přinesl velké napětí. Po prvním kole se do vedení dostali bezchybní Cannes Stars a nejhůře dopadl tým Madrid in Motion s celkem 16 trestnými vteřinami. V druhém kole se ovšem pořadí zamíchalo, když se s 6 chybami tým Cannes Stars nakonec nedostal na stupně vítězů. Naopak Madrid in Motion se probojoval na třetí místo. Druhé místo obsadili členové týmu Monaco Aces a první místo získal tým Shanghai Swans ve složení Daniel Deusser (Jasmien vd Bisschop), Peder Fredricson (H&M Christian K) a Pius Schwizer (Cortney Cox).

Doprovodný program a prezentace Longines

Kromě napínavé parkurové soutěže nabídlo Prague PlayOffs divákům i spoustu doprovodného programu, jako Koňskou gala show, drezuru Lisy Röckner či Z-SHOW, která kombinuje tanec, gymnastiku a světelné efekty. Jakožto hlavní partner měla značka Longines v O2 areně připravený pro návštěvníky stánek, kde si mohli prohlédnout pohár pro vítěze LGCT Super Grand Prix, nově uvedenou řadu The Longines Master Collection s měsíční fází a také zakoupit hodinky této značky. Provoz stánku, jakožto distributor hodinek Longines pro Českou republiku, zajišťovalo Hodinářství Bechyně.

Prague PlayOffs 2020

Touto velkolepou akcí se Praha zařadila mezi prestižní metropole v kalendářích koňských příznivců a výbornou zprávou je, že za rok se opět můžeme těšit na další, již třetí ročník Prague PlayOffs, který se má odehrávat v termínu 19.-22.11.2020.