Oyster Perpetual Datejust 36: nové číselníky s exotickými motivy

Publikováno: 7.7.2021
Rubrika: Představení hodinek
Oyster Perpetual Datejust 36

Nové číselníky hodinek Oyster Perpetual Datejust 36 jsou inspirovány tropickými lesy i podpisovými prvky Rolexu. Olivově zelené, stříbrné nebo zlaté číselníky jsou vyrobeny ze starodávných materiálů jako je měď, zinek, nikl, chrom, titan a křemík. V kombinaci s nejmodernější technologií vytváří hluboké, zářivé metalické barvy.

Nové verze hodinek Oyster Perpetual Datejust 36 byly představeny v rámci hodinářského veletrhu Watches & Wonders. Tři referenční modely jsou vybaveny číselníky s motivem palmy, který evokuje svěží, živé tropické lesy. Číselník s vroubkovaným motivem odkazuje na vroubkovanou lunetu, jež je jedním z podpisových estetických stylů značky.

Svěží a tropické lesy

Motiv palmy se nachází na olivově zeleném, stříbrném zlatém číselníku. Modely jsou dostupné v různých variacích na náramku Oyster i Jubilee ve variantách z oceli Oystersteel a její kombinaci s 18kt žlutým zlatem či 18kt růžovým zlatem Everose. Hodinky jsou doplněny lunetou hladkou, vroubkovanou či osázenou diamanty.

Vroubkovaný motiv lze spatřit na zlatém, stříbrnémjasně modrém číselníku. Modrá varianta je dostupná na náramku Oyster i Jubilee s bílým Rolesorem (kombinací oceli Oystersteel a 18kt bílého zlata) a s hladkou, vroubkovanou či diamanty osázenou lunetou. Stříbrný číselník je doplněn 18kt růžovým zlatem Everose a zlatý číselník potom 18kt žlutým zlatem, rovněž v různých kombinacích náramku a lunety.

Nadčasový vzhled a nejmodernejší technologie

Nové modely Datejust 36 jsou vybaveny kalibrem 3235, strojkem, který stojí v čele hodinářské technologie. Stejně jako všechny hodinky Rolex, disponuje také Oyster Perpetual Datejust 36 certifikací Superlative Chronometer, která zaručuje vynikající výkon na zápěstí. Od svého uvedení na trh v roce 1945 jsou Datejust archetypem klasických hodinek díky svým funkcím a estetice, které nikdy nevyjdou z módy. Podařilo se jim překlenout éru a zachovat si stávající estetické vlastnosti, díky nimž jsou okamžitě rozpoznatelné.