Rolex Official Retailer


Oyster Perpetual Submariner

Odkaz mezi potápěčskými hodinkami

Historické spojení mezi značkou Rolex a podmořským světem ztělesňují dva modely, které se zapsaly do historie jako archetypy potápěčských hodinek – The Oyster Perpetual Submariner a Oyster Perpetual Submariner Date.

Image component

Model Submariner byl poprvé uveden na trh v roce 1953 a stal se prvními náramkovými hodinkami s vodotěsností do hloubky 100 metrů. V roce 1969 přibyla k původnímu modelu verze Submariner Date, která již disponovala funkcí zobrazení data. U obou modelů byla později zvýšena vodotěsnost do hloubky 300 metrů. 
Díky své robustnosti se Submariner postupem času přesunul z mořských hlubin i k široké veřejnosti a stal se ideální volbou pro rozmanitou škálu sportů a dalších aktivit.

Image component

Designově přesné potápěčské hodinky

Jako nástroj pro přežití pod vodou byl model Submariner vytvořen podle reálných a praktických potřeb potápěčů. Od prvního uvedení se hodinky neustále vyvíjely, aby odpovídaly na současné výzvy vodního světa. 

S 41mm pouzdrem Oyster, výrazným číselníkem s velkými luminiscenčními značkami hodin a ručkami, jednosměrně otočnou lunetou a náramkem Oyster patří modely Submariner a Submariner Date k nejznámějším hodinkám, jaké kdy byly navrženy. Klíčem k vytvoření tak silné a funkční vizuální identity je rovněž 60minutová odstupňovaná vložka Cerachrom z hi-tech keramiky, která umožňuje potápěči přesně sledovat dobu ponoru. 

Spolehlivost, robustnost a funkčnost

Pouzdro Submariner a Submariner Date Oyster zaručuje vodotěsnost do hloubky 300 metrů. Natahovací korunka Triplock – vybavená trojitým systémem vodotěsnosti – je bezpečně připevněná k pouzdru a poskytuje zvýšenou odolnost proti vodě.

image component

Náramek Oyster, navržený tak, aby byl robustní a přesto pohodlný, je vybaven bezpečnostní sponou Oysterlock, která zabraňuje náhodnému otevření. Jemné nastavení délky bez použití jakýchkoliv nástrojů je umožněno díky systému Rolex Glidelock.

Modely Submariner a Submariner Date pohání samonatahovací mechanické kalibry 3230 a 3235 zcela vyvinuté a vyrobené společností Rolex. Díky jejich architektuře, výrobě a inovativním prvkům jsou mimořádně přesné a spolehlivé. Rezerva chodu obou modelů dosahuje přibližně 70 hodin.

Superlative Chronometer

Stejně jako všechny hodinky Rolex mají Submariner certifikaci Superlative Chronometer. Toto označení svědčí o tom, že každé hodinky opouštějící dílny Rolexu úspěšně prošly sérií testů provedených Rolexem v jeho laboratořích podle vlastních kritérií. Status Superlative Chronometer symbolizuje zelená pečeť, která je dodávána s každými hodinkami Rolex a je spojena s mezinárodní pětiletou zárukou.

Klíč k hlubinám

Model Submariner byl vytvořen speciálně pro podvodní průzkum a potápění. Když hodinky poprvé vyšly z dílen Rolexu, okamžitě zaznamenaly úspěch u mnoha průkopnických profesionálů, kteří je otestovali v těch největších hlubinách.

Jedním z těchto průkopníků byl Dimitri Rebikoff, francouzský inženýr a podvodní fotograf. Ve své zprávě z roku 1953 Rebikoff napsal, že si hodinky v praxi vedly mimořádně dobře: „Jsme schopni potvrdit, že tyto hodinky s ohledem na svůj materiál a funkce, nejenže plně obstály v extrémně tvrdých a zvláště náročných podmínkách pro potápění, ale že se i osvědčily jako nepostradatelný doplněk pro veškeré potápění s nezávislým vybavením.“

NAVŠTIVTE NÁS A OBJEVTE HODINKY OYSTER PERPETUAL SUBMARINER

Hodinářství Bechyně je hrdé na to, že patří do celosvětové sítě oficiálních prodejců značky Rolex, kteří mají právo prodávat hodinky Rolex a zajišťovat jejich servis. S potřebnými dovednostmi a znalostmi vám pomůžeme vybrat hodinky Rolex, které vám budou nejlépe vyhovovat a provázet celý život.

Prozkoumejte kolekci

image component