Podmořská výzva - POTÁPĚNÍ S DAVIDEM BECKHAMEM

Publikováno: 4.6.2019
Rubrika: Osobnosti a hodinky
Podmořská výzva - POTÁPĚNÍ S DAVIDEM BECKHAMEM

Jako člověk, který se v duchu motta značky Tudor #BornToDare nezalekne žádné výzvy, se David Beckham na otevřeném moři připojil k mistrovi světa ve volném potápění a příteli značky Tudor Morganu Bourc’hisovi.

Čelit výzvě

Heslo #BornToDare vyjadřuje esenci značky TUDOR – nebát se žádné výzvy. Je jak výrazem historie značky, tak i jejího dnešního vnímání. Odráží filozofii zakladatele značky TUDOR Hanse Wilsdorfa, který hodinky vyráběl tak, aby dokázaly obstát v těch nejextrémnějších podmínkách. Symbolizuje dobrodružství odvážlivců, kteří dosáhli pozoruhodných počinů s hodinkami TUDOR na zápěstí. Zároveň je ale #BornToDare svědectvím průkopnického a pokrokového přístupu k hodinářství, díky němuž se inovace zavedené značkou TUDOR postupně stávají všeobecně přijímaným standardem.

Volné potápění na otevřeném moři

V duchu své typické nebojácnosti a touhy pokořovat výzvy Tudor před časem hodil rukavici svému ambasadorovi Davidu Beckhamovi a nabídl mu, aby si vyzkoušel volné potápění na otevřeném moři. Krátké video zveřejněné Davidem Beckhamem a značkou TUDOR zachycuje Beckhama na souši v kompletním potápěčském úboru při nácviku dýchacích technik pod vedením francouzského mistra světa ve volném potápění Morgana Bourc’hise. Společně se pak vydají na otevřené moře a volné potápění si vyzkouší v praxi. Beckham překoná svůj strach z neznámého a spolu se svým společníkem uskuteční několik ponorů. „Právě v takových chvílích cítíte, že jste zrozeni ke zdolávání výzev. Jde o to vědomě se dostávat do situací, kdy se musíte překonat – a to mě baví. Takové okamžiky ze mě obvykle dokážou dostat to nejlepší,“ zhodnotil David Beckham svůj nedávný zážitek.

Seznamte se - MORGAN BOURC’HIS

Morgan Bourc’his se narodil roku 1978 v provincii Touraine ve střední Francii. Již od útlého věku exceloval v plavání. Ve 22 letech zatoužil po otevřeném moři, a tak se rozhodl přestěhovat do Marseille a věnovat se volnému potápění. 
Jako člen francouzského národního týmu se v roce 2008 v Egyptě stal mistrem světa. Vrcholných úspěchů ale dosáhl v roce 2013, kdy získal titul světového šampiona v disciplíně konstantní váha bez ploutví s výkonem -87 m. Na stejné akci pak pokořil i francouzský národní rekord zápisem -89 m, který v roce 2017 dále vylepšil na -90 m.

TUDOR PELAGOS

Po celou dobu svého dobrodružství měli Beckham s Bourc’hisem na zápěstí potápěčské hodinky Tudor Pelagos. Jejich název pochází z řečtiny a znamená „týkající se otevřeného moře nebo žijící v moři“. Jak napovídá už samo jméno, je TUDOR Pelagos díky svým funkcím a parametrům pod mořskou hladinou zcela ve svém živlu – ať už na zápěstí vyznavače volného potápění nebo v extrémních hloubkách pod potápěčským zvonem.

Úctyhodný seznam technických specialit modelu Pelagos zahrnuje vodotěsnost do hloubky 500 metrů (přičemž každé hodinky se při výrobě testují až na hloubku 625 metrů), pouzdro a náramek z titanu (materiálu o 40 % lehčího nežli ušlechtilá ocel), patentovanou sponu s automatickou úpravou těsnosti, kalibr TUDOR Manufacture s rezervou chodu až 70 hodin a certifikací COSC, heliový přetlakový ventil nebo plně luminiscenční číselník. Celý článek o tomto sportovním modelu si můžete přečíst v článku Tudor Pelagos - hodinky pro potápěče.