Přátelství Longines se světem koní trvá

Publikováno: 11.4.2019
Rubrika: Partnerství a události
Přátelství Longines se světem koní trvá

Když se někde angažuje značka proslulá svou vytříbeností a elegancí, je jasné, že to bude v oblasti, která ctí podobné hodnoty. Když je tou oblastí sport, je zřejmé, že zde půjde jak o výkon, tak o ladnost pohybů a elegantní společnost. Tradiční spojení značky Longines se světem závodních koní je jedním z nejdéle trvajících partnerství v branži.

Stopy počátků fascinace značky Longines světem koní můžeme najít už v roce 1869, kdy vznikly kapesní hodinky s rytinou koňské hlavy. V roce 1878 vznikl chronograf Longines s rytinou jezdce, který jezdecká komunita s nadšením přijala. První oficiální partnerství vzniklo v roce 1912, kdy se švýcarská značka stala partnerem závodů v parkurovém skákání v Portugalsku.

Vášeň trvá

V současné době se Longines intenzivně angažuje v různých oblastech koňských sportů od parkuru, přes dostihy, a drezůru až po vytrvalostní závody. Nepřehlédnutelná byla přítomnost značky například i na loňské prestižní akci Prague Play-Offs, kde mohli tuzemští fanoušci na vlastní oči vidět světovou parkurovou elitu. Své aktivity na tomto poli shrnuje značka ve svém online magazínu Blue Horse.

Další impuls

V letošním roce značka Longines oznámila, že její partnerství s organizací European Equestrian Federation (EEF), které trvá od roku 2015 bude prodlouženo. Hodinářská značka tak bude nadále oficiálním partnerem významné sportovní organizace a podle slov představitelů obou partnerů se budou dále společně snažit o férový, bezpečný sport dbající na prospěch jezdců i koní.

Autor: Pavel Hrůza