Prezident Longines Walter von Känel odchází

Publikováno: 12.7.2020
Rubrika: Ze světa businessu
Prezident Longines Walter von Känel odchází

Když jsme dělali rozhovor s prezidentem Longines, Walterem von Känelem, u příležitosti jeho návštěvy Prague PlayOffs, netušili jsme, že to bylo naposled, co se s ním setkáváme v této pozici. Živoucí legenda švýcarského hodinářského průmyslu odchází po více než půl století práce pro značku Longines do důchodu.

Walter von Känel opouští pozici prezidenta Longines a odchází do důchodu. Nicméně nadále zůstane čestným prezidentem značky. Pro Longines pracoval dlouhých 51 let, posledních 32 let značku vedl.

„Pan Longines“

Odchod je to velmi emotivní, neboť si svou otevřenou přátelskou povahou a smyslem pro humor získal spoustu přátel. Dlouhé desítky let přátelství je pojí i se zakladatelem našeho hodinářství, panem Bechyněm. Vždy dobře naladěný, nyní 79letý, vrcholný manažer zažil ve službách tradiční značky horší roky a výrazný vzestup. Velkou měrou přispěl k prosperitě společnosti Longines, která se dle obratu řadí mezi nejvýznamnější hodinářské značky.

Walter von Känel se narodil 1. září 1941 v německém městě Schwerin. Mnoho let strávil v armádě, v hodnosti plukovníka velel pěšímu pluku. Od roku 1963 pracoval pro výrobce číselníků Jean Singer Ltd. Do Longines vstoupil v roce 1969, prošel několika manažerskými posty v oblasti marketingu a obchodu, prezidentem firmy Longines Watch Co. Francillon Ltd. je od roku 1988.

Pan von Känel je aktivní i mimo firmu. Je členem rady města Saint-Imier a „Conseil du Jura Bernois“. A ngažuje se i v dalších spolcích zaměřených na rozvoj obchodu v regionu. Kromě rodiny patří mezi jeho zájmy sportovní střelba a historie.

Změny ve Swatch Group

Novým CEO Longines se stává Matthias Breschan, jenž pracuje ve skupině Swatch od roku 1996, naposledy jako CEO značky Rado. Švýcarský koncern oznámil řadu dalších změn, vrcholná pozice se mění i u značek Certina, Omega, Tissot, Hamilton a Mido.

Autor: Pavel Hrůza