zavřít
Každá vteřina Magazín Hodinářství Bechyně

Příběh značky Glashütte Original

Glashütte Original zosobňuje inovativní německé hodinářské umění, které splňuje ta nejvyšší měřítka kvality. Tradiční řemeslné dovednosti hodinářů se v této manufaktuře potkávají s nejmodernějšími výrobními technologiemi. Spojením vášně, citlivé práce mistrů hodinářů a obdivuhodné technické zdatnosti se rodí jedinečné hodinky, které se vyznačují extrémní přesností i nadčasovou elegancí.

Příběh značky Glashütte Original

Kořeny Glashütte Original sahají až do roku 1845, kdy se v Glashütte, saském městečku poblíž Drážďan, usadili první hodinářští mistři. Postupem času zde vznikl jeden z nejdůležitějších a nejosobitějších hodinářských regionů vůbec. Glashütte Original přináší vizi prosperujícího saského hodinářství do 21. století.

Hodnoty

Znamenitost: Umění německého inženýrství je po celém světě synonymem vynikající kvality. Hodinky Glashütte Original jsou hrdé na to, že jsou opatřeny pečetí původu „Made in Germany“ a představují ztělesnění extrémní přesnosti, spolehlivosti a stability.

Modernost: Inovativní mikroinženýrství, nejmodernější technologie, svěží a čistý design. To je stručná charakteristika hodinek Glashütte Original. Mladí hodináři, kteří ukončili studium s nejvyššími známkami, mají privilegium učit se od svých zkušenějších kolegů a pracovat s nimi. Společně zajišťují, že se hodinářské umění bude stále vyvíjet.

Originalita: Koncept originality je součástí identity značky. Znamená to autentičnost, ale také kreativitu a množství nápadů. Každé hodinky tak svědčí o živém umění hodinářství Glashütte a jsou zároveň skutečným originálem. Připomeňme například jemné nastavení vlásku pomocí labuťového krku, které se používá od roku 1888 - elegantní a účinný nástroj k regulaci rychlosti hodinek je typickou funkcí hodinek z Glashütte.

Tradice: Hodinářské umění v Glashütte má bohatou a více než 170 let dlouhou historii. Tradice a mnohostranné zkušenosti jsou součástí odkazu značky. Pěstování tohoto významného dědictví slouží značce jako základ pro její úsilí o utváření budoucnosti hodinářského umění.

Exkluzivita: Každé z hodinek Glashütte Original jsou exkluzivní a výjimečné, ať už jsou součástí limitované edice nebo ne. Značka nevyrobí ročně více než několik stovek kusů jakéhokoli daného modelu, dokonce i svých bestsellerů.

Krása: Krása, vnitřní i vnější, je v Glashütte Original hlavním principem. Ať už jde o harmonický celkový design, propracované leštěné komponenty, rafinované rytiny nebo jemné třpytky číselníku - hledání absolutní dokonalosti a krásy se odráží v každých hodinkách. Nakonec je to vždy krása, která vábí znalce, aby se do nich zamiloval...

Hodinky

Glashütte Original je světově proslulá značka s dlouhou tradicí. Každá z pěti řad – Pano, Senator, Vintage, Ladies a Spezialist Collection – nabízí velmi odlišný pohled na bohatou škálu estetických prvků. Bez výjimky však představují nejvyšší standard stylu, přesnosti a technického pojetí.

Pano Collection

Díky kreativitě a touze po inovacích disponují modely z kolekce Pano, prodchnuté hodinářským uměním Glashütte Original, nezaměnitelně současným vzhledem. Charakteristicky asymetrické motivy číselníků a estetika inspirovaná technikou jim propůjčuje sofistikované vyznění tradice i modernosti.

Pano Collection

Senator Collection

Tyto klasicky elegantní hodinky s typicky německou funkčností a neokázalostí odráží historické kořeny Glashütte Original. Tradiční konstrukční rysy se setkávají s mechanickou vytříbeností a uvádí v život hlavní esenci saského hodinářského umění: etalon nejvyšší kvality.

Senator Collection

Vintage Collection

Tyto hodinky čerpají inspiraci ze dvou skvostných období předchozího století. Modely Sixties a Seventies z této kolekce jsou současnou interpretací těchto dynamických dekád, jejichž ideály, hudba, architektura i design změnily svět jednou provždy.

Vintage Collection

Lady Collection

Krása je pro Glashütte Original nikdy nekončícím závazkem. Proto vytříbené dámské modely Pavonina, Lady Serenade a PanoMatic Luna spoléhají na tradiční stylové prvky interpretované ryze ženským pohledem. Optimální přesnost se zde snoubí s neodolatelnými tvary a rafinovaně svůdnými barevnými tóny.

Lady Collection

Spezialist Collection

Již od 19. století nacházejí časoměrné skvosty z dílen v Glashütte uplatnění pro velmi specifická použití na zemi, na moři i ve vzduchu. Na základech tohoto bohatého dědictví začala Glashütte Original budovat další kolekci: „Spezialist“. Jejím prvním členem jsou potápěčské hodinky SeaQ, jež příkladným způsobem spojují historii s moderností.

Spezialist Collection

Hodinářská škola Alfreda Helwiga

Neustálý přenos teoretických znalostí spolu s komplexním praktickým výcvikem byly vždy jedním z pilířů hodinářského průmyslu v Glashütte. Pro Glashütte Original je obzvláště důležité tuto tradici zachovat. Hodinářští mistři zítřka se tak vzdělávají ve vlastní Hodinářské škole Alfreda Helwiga. Minulost se zde spojuje s budoucností: Budova školy v centru města kdysi hostila Německou hodinářskou školu Glashütte, která byla založena už v roce 1878.

Hodinářská škola Alfreda Helwiga

Muzeum

Vzrušující historii saského hodinářského umění může zažít každý: Německé muzeum hodinek Glashütte, které se nachází přímo v centru města v budově bývalé historické hodinářské školy, je zasvěceno jeho odkazu. V rámci hesla „Fascinace časem - žít čas“ muzeum nejen zdůrazňuje vývoj hodinek Glashütte, ale umožňuje emocím hrát roli v přístupu k předmětu času obecně.
Na přibližně 1 000 metrech čtverečních výstavního prostoru muzeum představuje historii místního hodinářství a přesné mechaniky od jejich počátků v 19. století po současnost. Historie hodinek Glashütte je ilustrována chronologicky a otevírá se smyslům prostřednictvím multimediálního přístupu - interaktivního zážitku pro celou rodinu.

Německé muzeum hodinek Glashütte

Partnerství

Stejně jako v případě umění, jdou kreativita a smysl pro čas ruku v ruce také v hodinářství. Co by byl koncert bez taktů nebo film bez načasování? Co by byly hodinky bez estetiky a rytmu? Glashutte Original se proto stal partnerem řady prestižních kulturních akcí, jako je filmový festival Berlinale nebo Drážďanský festival vážné hudby.

Drážďanský festival vážné hudby

Oficiální web společnosti Glashütte Original
www.glashuette-original.com