zavřít
Každá vteřina Magazín Hodinářství Bechyně

Příběh značky Rado

Design je základem mnohých průlomových modelů. Dá se říci, že design je pro Rado něco jako DNA pro lidské tělo. Rado klade zásadní důraz i na použité materiály a má za sebou roky výzkumu a mnohaletou praxi.

Příběh značky Rado

Rado a design

Rado je nejen hrdou vítězkou 30 mezinárodních cen udílených za design, sama je i hrdou zakladatelkou vlastní soutěže Rado Star Prize, při které se udílejí ceny za design nadějným návrhářům.

Rado design

High-tech keramika

Se značkou Rado je neodmyslitelně spojený materiál - high-tech keramika. Ta hraje v hodinářském řemesle této společnosti zásadní roli již skoro tři desetiletí. Hodinky z high-tech keramiky představují umělecká díla od uměleckých mistrů hodinářů: hladký a elegantní povrch hodinek může být buď metalízový nebo matný, v různém barevném provedení, které se stále inovuje a rozšiřuje.

High-tech keramika

Ceramos

Spojením high-tech keramiky s kovem vznikl výjimečný materiál Ceramos™. Tento materiál nabízí optimální vlastnosti charakteristické pro obě složky, a to lehkost a trvanlivost keramiky a neodolatelný lesk kovu. Dnes je možné Ceramos™ vytvořit v nejrůznějších barvách, včetně platinové, zlaté a růžovo zlaté.

High-tech diamant

Po mnohá desetiletí se společnost Rado snažila vytvořit hodinky z takového materiálu, který by byl stejně tak pevný jako přírodní diamant. Výsledkem tohoto úsilí, důkladného výzkumu a použití nejmodernějších nanotechnologií bylo to, že se sen společnosti Rado stal skutečností. Společnost vytvořila hodinky Rado V10K, které mají jedinečně odolný povrch z high-tech diamantu a dosahují tvrdosti 10 000 jednotek Vickers.

Rado a tenis

Značka Rado se začala používat jako synonymum pro svět tenisu od chvíle, kdy začala sponzorovat mezinárodní turnaje, což je již více než 20 let. V roce 2015 byla oficiálním sponzorem časomíry pro 17 mezinárodních turnajů.

Značka je propojena s tenisem hned několikrát. Jednak jednou z ambasadorek je úspěšná polská tenistka Agnieszka Radwanska a navíc Rado v roce 2015 začalo podporovat mladé nadějné tenisty, kteří mají potenciál stát se tenisovými hvězdami další generace, v rámci programu „Rado YoungStar programme“.

Rado sponzorem tenisu

Ambasadoři

Tvářemi značky Rado jsou talentované osobnosti s přirozenou elegancí a nezlomným duchem. Ambasadory značky Rado je několik osobností ze světa filmu a sportu jako například čínská herečka Tang Wei, oblíbená bollywoodská hvězda Hrithik Roshan, herečka a stylová ikona Renata Litvinova anebo nejlepší polská tenistka Agnieszka Radwanska.

ambasador značky Rado Hrithik Roshan

Oficiální web společnosti Rado
www.rado.com