Příběh značky Rado

Publikováno: 1.6.2019
Rubrika: Představení hodinek
Příběh značky Rado

Design je základem mnohých průlomových modelů. Dá se říci, že design je pro Rado něco jako DNA pro lidské tělo. Rado klade zásadní důraz i na použité materiály a má za sebou roky výzkumu a mnohaletou praxi.

Rado a design

Rado je nejen hrdou vítězkou 30 mezinárodních cen udílených za design, sama je i hrdou zakladatelkou vlastní soutěže Rado Star Prize, při které se udílejí ceny za design nadějným návrhářům.

Rado design

High-tech keramika

Se značkou Rado je neodmyslitelně spojený materiál - high-tech keramika. Ta hraje v hodinářském řemesle této společnosti zásadní roli již skoro tři desetiletí. Hodinky z high-tech keramiky představují umělecká díla od uměleckých mistrů hodinářů: hladký a elegantní povrch hodinek může být buď metalízový nebo matný, v různém barevném provedení, které se stále inovuje a rozšiřuje.

High-tech keramika

Ceramos

Spojením high-tech keramiky s kovem vznikl výjimečný materiál Ceramos™. Tento materiál nabízí optimální vlastnosti charakteristické pro obě složky, a to lehkost a trvanlivost keramiky a neodolatelný lesk kovu. Dnes je možné Ceramos™ vytvořit v nejrůznějších barvách, včetně platinové, zlaté a růžovo zlaté.

High-tech diamant

Po mnohá desetiletí se společnost Rado snažila vytvořit hodinky z takového materiálu, který by byl stejně tak pevný jako přírodní diamant. Výsledkem tohoto úsilí, důkladného výzkumu a použití nejmodernějších nanotechnologií bylo to, že se sen společnosti Rado stal skutečností. Společnost vytvořila hodinky Rado V10K, které mají jedinečně odolný povrch z high-tech diamantu a dosahují tvrdosti 10 000 jednotek Vickers.

Rado a tenis

Značka Rado se začala používat jako synonymum pro svět tenisu od chvíle, kdy začala sponzorovat mezinárodní turnaje, což je již více než 20 let. V roce 2015 byla oficiálním sponzorem časomíry pro 17 mezinárodních turnajů.

Značka je propojena s tenisem hned několikrát. Jednak jednou z ambasadorek je úspěšná polská tenistka Agnieszka Radwanska a navíc Rado v roce 2015 začalo podporovat mladé nadějné tenisty, kteří mají potenciál stát se tenisovými hvězdami další generace, v rámci programu „Rado YoungStar programme“.

Rado sponzorem tenisu

Ambasadoři

Tvářemi značky Rado jsou talentované osobnosti s přirozenou elegancí a nezlomným duchem. Ambasadory značky Rado je několik osobností ze světa filmu a sportu jako například čínská herečka Tang Wei, oblíbená bollywoodská hvězda Hrithik Roshan, herečka a stylová ikona Renata Litvinova anebo nejlepší polská tenistka Agnieszka Radwanska.

ambasador značky Rado Hrithik Roshan

Oficiální web společnosti Rado
www.rado.com