Příběh značky Rolex

Publikováno: 1.6.2019
Rubrika: Představení hodinek
Příběh značky Rolex

Objevy a vize, extrémní expedice, dokonalá výrobní technologie. Ale také uznání a respekt, symbol úspěchu. To vše se skrývá pod značkou Rolex - bezesporu nejznámější hodinářskou značkou. Je synonymem pro tu nejvyšší kvalitu a prestiž.

Rolex je Rolex…

Historii značky Rolex provázejí zásadní hodinářské objevy a patenty.

Značka Rolex získává jako první na světě certifikát kvality, jako první na světě vymýšlí vodotěsné hodinky a představuje samonatahovací strojek, dnes známý jako „Perpetual rotor“. Opět také jako první na světě uvádí na trh hodinky s ukazatelem data na číselníku a představuje hodinky se dvěma časovými pásmy. Šroubovací korunka, šroubovací víčko pouzdra… to jsou jen některé z dalších patentů Rolexu, které později převzali téměř všichni výrobci hodinek.

Rolex

Submariner, Datejust, Cosmograph Daytona, Explorer… téměř každá modelová řada získala status legendy. Mezi hrdými nositeli hodinek Rolex byli a jsou například Paul Newman, Eric Clapton, Roger Federer.

To vše jsou důvody, proč s hodinkami Rolex nosíte na zápěstí víc než jen hodinkový strojek.

Technologie - strojky Rolex

„Stejně všichni skončíme u Rolexu…“ ,tak často končí debaty hodinářských nadšenců. Pokud pohlédnete do útrob hodinek Rolex, pochopíte proč. Filosofií Rolexu vždy bylo spíše než hodinářské exhibice snaha o nejdokonalejší hodinky do reálného života. Proto jsou pouzdra těchto hodinek vyráběny z oceli 904L, která na rozdíl od chirurgické oceli 316L, používané jinými výrobci, odolá i agresivním chemikáliím. Z tohoto důvodu jsou všechny hodinky, které opouští výrobní závod, důkladně testovány, zatímco ostatní testují jen namátkově. Modrý vlásek ve strojcích Rolex je vyrobený z materiálu Parachrom, který je antimagnetický a 10 krát odolnější vůči klasickým materiálům…

strojky Rolex

Čím více se o hodinkách Rolex dozvíte, tím více porozumíte původu jejich věhlasu.

Projekty

Hodinky Rolex získávají prvenství, když se potápějí do hloubky 11.000 metrů na dno Mariánského příkopu nebo se dostávají na nejvyšší místo planety - Mount Everest.

Počínaje rokem 1976 uděluje Rolex každým druhým rokem ceny Rolex Awards for Enterprise, a to jedincům, kteří významně přispějí ke zlepšení života na naší planetě. Ceny jsou udělovány v oblasti vědy, medicíny, aplikovatelných technologií, výzkumů a objevů, životního prostředí a kulturního dědictví. K této ceně přibyla v roce 2010 i kategorie podporující mladé laureáty ve věku mezi 18 a 30 let, jejichž inovativní projekty pomáhají řešit dnešní problémy. Na podporu mladých talentovaných tvůrců byla v roce 2002 založena další aktivita, The Rolex Mentor a Protégé Arts Initiative, na předávání zkušeností v uměleckých oborech architektury, filmu, literatury, tance, výtvarného umění, divadla a hudby.

taneční mentor Ohad Naharin s tanečnicí Londiwe Khoza

Partnerství

Značka Rolex je hrdým partnerem významných sportů jako je golf, tenis, parkurové skákání, yachting a motoristické sporty. Z motoristických sportů je to především hlavní časomíra F1, legendární okruh Rolex 24 at Daytona a dvacetičtyřhodinový závod v Le Mans. Svoji velkou úlohu zastává značka Rolex i na poli kultury, kde se stala partnerem Metropolitní opery v New Yorku, italské La Scaly, Vídeňské filharmonie a Royal opery v Londýně.

Formule 1

Oficiální web společnosti Rolex
www.rolex.com