zavřít
Každá vteřina Magazín Hodinářství Bechyně

Příběh značky Tudor

Značku Tudor založil v roce 1926 Hans Wilsdorf, zakladatel společnosti Rolex. Hodinky obou značek se vyrábějí pod jednou střechou, přesto má Tudor svou vlastní, výraznou tvář a bohatou historii.

Příběh značky Tudor

Tudor těží ze své sounáležitosti s mateřským Rolexem, ale nabízí vlastní moderní pojetí designu s mírným retro nádechem. Image mu dodává spojení se světem umění, motorismu a vodních sportů. Značka, o které se v hodinářských kruzích velmi nahlas mluví.

PŮVOD - SE ŠTÍTEM VE ZNAKU

Název Tudor vybral Hans Wilsdorf na počest jednoho z nejslavnějších královských rodů Anglie – Tudorovců. Do konce roku 1960 používá jako logo značky typický emblém této dynastie – Tudorovskou růži. Od té doby a jak ho již známe dodnes, společnost Tudor používá za svůj hlavní symbol štít z brnění. Tento symbol přesně vystihuje charakteristické znaky této značky – hrdost, odvahu, vznešený a vytříbený původ, který tato společnost bezpochyby má.

Během své historie vznikla řada modelů, vysoce ceněných sběrateli na celém světě. K odkazu legendárních modelů Tudor se hlásí řada Heritage a Black Bay. Ať už je to Heritage Chrono, Black Bay nebo Advisor, každý nový model této řady způsobí mezi hodinářskými fandy značný rozruch. Tyto modely vynikají věrností rysům originálních hodinek a silnou vizuální identitou.

Heritage a Black Bay

TESTOVÁNO V PRAXI

V roce 1953 zahájil Tudor kampaň založenou na robustních testech Oyster Prince, s cílem ukázat ohromnou výdrž ve velmi obtížných podmínkách. Tato kampaň zahrnovala hodinky, které nosil horník během 252 hodin ručního výkopu, hodinky, které měl dělník měsíc přiv nýtování kovových konstrukcí a hodinky, které měl na zápěstí motocyklový závodník při zdolání vzdálenosti 1000 mil. Jak čas plynul, Tudor začal zužovat své zaměření na hodinky s více technickým designem inspirovaným profesemi považovanými za nebezpečné a velmi obtížné. 

potápěčské hodinky

BORN TO DARE

V roce 2017 byla zahájena kampaň „Born To Dare“, v níž se představil David Beckham, Lady Gaga, Jay Chou, Beauden Barrett a celý jeho tým novozélandského rugby All Blacks.

ambasadoři Tudoru

Oficiální web společnosti Tudor
www.tudorwatch.com