Dalším přírůstkem slavné rodiny Tudor Heritage Black Bay je její první chronograf, který se odvažuje spojit tradiční vodotěsnou kvalitu, reprezentovanou řadou Black Bay, se svrchovanou autoritou závodní dráhy – chronografem.

Propojení tradičních potápěčských a závodních hodinek - Black Bay Chrono


První chronograf slavné řady Heritage Black Bay je poháněný manufakturním samonatahovacím strojkem se sloupkovým kolem a vertikální spojkou. Již od roku 1970, kdy uvedla na trh svůj první chronograf Prince Oysterdate, má značka TUDOR ve svém sortimentu hodinky s úzkou vazbou na svět motoristického sportu a obdobně již od roku 1954 neustále zdokonaluje své profesionální hodinky pro potápěče.

Kombinace potápěčských a závodních hodinek

Nový hybridní chronograf Heritage Black Bay Chrono se odvažuje spojit tradiční vodotěsnou kvalitu, reprezentovanou řadou Black Bay, se svrchovanou autoritou závodní dráhy – chronografem. Model Heritage Black Bay Chrono zůstává věrný estetice Black Bay s jejími proslulými ručkami Snowflake, které jsou charakteristickým rysem této značky již od roku 1969, a nabízí optimální čitelnost na pozadí klenutého, matně černého číselníku. Jeho subčíselníky jsou pro dosažení optimálního kontrastu zahloubené a datová apertura je umístěna na pozici šestkového indexu. Rozpoznatelné typické znaky Black Bay jsou zachovány v podobě ocelového pouzdra o průměru 41 mm, osazeného tlačítky inspirovanými první generací chronografů TUDOR. Číselník tohoto nového, sportovně laděného chronografu rámuje pevná luneta z kartáčované oceli se saténovým efektem a gravírovanou tachymetrickou stupnicí.

Tudor BB Chrono M79350-0003

Manufakturní chronografový kalibr MT5813

Chronografový kalibr MT5813, jímž je model Heritage Black Bay Chrono poháněn, je vysoce výkonný strojek, který se pyšní 70hodinovou rezervou chodu, křemíkovým vláskem setrvačky a certifikací Oficiálním švýcarským institutem pro testování chronometrů (COSC). Je řemeslně zpracován v duchu nejryzejší hodinářské tradice a vybaven mechanismem sloupkového kola a vertikální spojkou. V souladu s filosofií kvality značky TUDOR nabízí mimořádnou odolnost a spolehlivost, zaručenou celou řadou velice přísných testů, jimiž všechny výrobky této značky procházejí.

MT5813

Výsledek spolupráce značek Tudor a Breitling

Kalibr MT5813 vychází z chronografového manufakturního kalibru Breitling 01 a je opatřen vysoce přesným seřizovacím ústrojím, vyvinutým společností TUDOR, a exkluzivními povrchovými úpravami. Je výsledkem spolupráce mezi těmito dvěma značkami, které v poslední době sdílejí své odborné znalosti a zkušenosti při navrhování a výrobě některých mechanických strojků.

Žakárově tkaný denimový řemínek

Textilní řemínek je jedním z charakteristických znaků řady Heritage a TUDOR byl jednou z prvních hodinářských značek, která ho nabízela. Je utkán 150 let starou rodinnou firmou z regionu Saint Étienne na žakárovém stavu z 19. století a kvalita jeho zpracování a komfort při nošení na zápěstí jsou jedinečné.

Tudor Heritage BB Chrono

Kromě denimového řemínku, si můžete vybrat ze dvou dalších provedení náramků. Prvním z nich je ocelový tah, inspirovaný skládacími nýtovanými náramky hodinek TUDOR vyráběných v 50. a 60. letech minulého století, které byly proslulé tím, že měly z boční strany náramku viditelné hlavy nýtů propojujících jednotlivé články. Ty se navíc vyznačovaly typickou stupňovitou konstrukcí. Přestože nový náramek nabízí moderní konstrukci s pevnými články, oba zmíněné estetické detaily jsou do něj zakomponovány. Druhou variantou je pak kožený řemínek hnědé barvy s překlápěcí sponou.

Tudor BB Chrono M79350-0005

Řada HERITAGE

Základním znakem řady TUDOR Heritage je jedinečný tvůrčí proces, který započal v roce 2010 představením modelu TUDOR Heritage Chrono, volné interpretace prvního chronografu této značky z roku 1970. Od té doby bylo již v rámci řady Heritage nově zpracováno několik velice významných historických odkazů značky TUDOR. Na rozdíl od tradičních identických reedicí klasiky v sobě modely této řady spojují klíčové estetické prvky minulosti se současným hodinářstvím.

Více o modelech z našeho katalogu