zavřít
Každá vteřina Magazín Hodinářství Bechyně

Rado True Thinline Les Couleurs™ Le Corbusier

Celou značku Rado velmi potěšilo představení řady True Thinline Les Couleurs™ Le Corbusier, vyrobené plně ze supermoderní keramiky. Kolekce vzdává hold legendě světa designu a architektury a představuje unikátní oslavu jeho průkopnické a vizionářské práce.

Rado True Thinline Les Couleurs™ Le Corbusier

Mistři materiálů

Jako mistři materiálů ve společnosti Rado využili veškeré poznatky a umění nashromážděné během více než 30 let práce s moderní keramikou a vytvořili hodinky v devíti atraktivních barvách Polychromie architektury považovaných za nejnáročnější na opakovanou přípravu.

Le Corbusierova Polychromie architektury

Le Corbusierova Polychromie architektury vznikla ve dvou sledech v letech 1931 a 1959. V obou případech šlo o průlomový počin, který předběhl svou dobu. Vzorník obsahuje 63 architektonicky významných barev, které pomáhají utvářet prostor a hloubku, přičemž zároveň mají silný fyziologický i psychologický účinek na pozorovatele. Barvy jsou rozřazeny do devíti skupin o různých odstínech a tónech. Dodnes nacházejí široké uplatnění v práci architektů a designerů – což je jasným důkazem nejen jejich trvalé atraktivity a nadčasovosti, ale i Le Corbusierova nepřekonatelného vizionářství.

Rado True Thinline Les Couleurs R27096662

True Thinline Les Couleurs™ Le Corbusier

Živé, sametové, vyvážené, odvážné, působivé, expresivní, jasné a čisté hodinky True Thinline Les Couleurs™ Le Corbusier byly vyrobeny v limitované edici 999 kusů od každé z devíti barev. Víčko jejich pouzdra zdobí speciální motiv obsahující všech 63 barev. Jak už je u značky Rado dobrým zvykem, hodinky jsou bez výjimky nesmírně odolné. Jsou téměř nepoškrabatelné ale zároveň lehké a pohodlné. Tajemstvím těchto vlastností je intenzivní využití špičkové moderní keramiky v kombinaci s průkopnickou monoblokovou konstrukcí pouzdra.

63 barev Le Corbusierovy palety na dýnku

Rado je exkluzivním hodinářským partnerem nadace Les Couleurs™ Le Corbusier a je patřičně hrdé na to, že dokáže přesně reprodukovat jednotlivé barvy této slavné palety a může je nechat vyniknout ve své proslulé keramice.

True Thinline

Řada True Thinline, jež bývá díky svému převratnému designu často považována za vrcholný počin z dílen Rado, představuje ty nejlepší hodinky, na nichž může prokázat svou schopnost vdechnout život odvážným a dynamickým barvám. Zároveň vzdává poctu Le Corbusierově mistrovství, které výraznou měrou spoluutvářelo a vymezovalo moderní svět, jak jej dnes známe – oděný do skvostných barev technicolour.

Rado True Thinline Les Couleurs R27092622

Le Corbusier

Le Corbusier byl architekt, designer, malíř, urbanista a spisovatel. Všestranně talentovaný Le Corbusier je dnes považován za jednoho z nejvýznačnějších architektů a návrhářů moderní éry. Stál u zrodu řady myšlenek, které si dnes obecně spojujeme s moderností. Narodil se v srdci švýcarského regionu proslulého skvosty hodinářského umění a jeho práce inspirovala hnutí Bauhaus i mezinárodní nábytkářství. Dodnes je znám díky své převratné teorii barev, jež vedla ke vzniku architektonické barevné palety.

Le Corbusierova Polychromie architektury

První paleta z roku 1931 obsahuje 43 odstínů ve 14 řadách. Každou z nich tvoří vždy jedna základní barva spolu s několika mistrně odstupňovanými světlejšími odstíny. Druhá kolekce z roku 1959 Polychromii architektury doplňuje o 20 výraznějších a dynamičtějších barev. Spojení barevných i achromatických odstínů různého jasu podtrhuje Le Corbusierův mimořádný cit v architektuře i malířství, jenž je základem celé Polychromie architektury. Vlastností barev Le Corbusier je jejich harmonie ve všech myslitelných kombinacích a to, že se k sobě hodí. 

Barvy dle Le Combusiera

O nadaci Les Couleurs™ Le Corbusier

Pařížská nadace Fondation Le Corbusier jmenovala Les Couleurs Suisse AG jako svého výhradního zástupce pro celosvětovou správu licenčních práv k Le Corbusierově barevné paletě. Les Couleurs Suisse AG nabízí Le Corbusierovu mistrovskou práci a původní barvy mezinárodním dodavatelům produktů z oblasti architektury a designu. Certifikovaní držitelé licence Les Couleurs™ Le Corbusier – mezi něž patří i Rado – vyrábějí prémiové zboží vycházející z myšlenek Polychromie architektury s vynikajícím designem a nevšední barevnou kompozicí.

Kolekce 9 barev

9 modelů True Thinline Les Couleurs™ Le Corbusier

Bledá Siena - R27097672
Zářivá růžová - R27094642
Anglická zelená - R27096662
Šedohnědá přírodní Umbra - R27098682
Ledově šedá - R27091612
Žlutá barva slunce - R27093632
Výrazná oranžová - R27095652
Mimořádná ultramarínová - R27092622
Krémově bílá - R27090602

9 modelů True Thinline Les Couleurs™ Le Corbusier

 • Strojek: quartzový, 2 ručky
 • Pouzdro: matná špičková moderní keramika, monobloková konstrukce
  korunka z matné špičkové moderní keramiky
  zaoblené safírové sklíčko
  vodotěsnost do 3 bar (30 m)
  titanové víčko pouzdra se speciálním digitálním potiskem na safírovém sklíčku: barevné pruhy Le Corbusier s textem POLYCHROMIE ARCHITECTURALE a LIMITED EDITION ONE OUT OF 999
 • Číselník: tištěné indexy, tištěné logo RADO
 • Ručky: v barvě číselníku
 • Tah: trojřadý z matné špičkové moderní keramiky
  titanová trojitá překlápěcí spona
 • Rozměry: 39,0 × 43,3 × 5,0 (Š × D × V v mm)