Roger Federer - každé Rolexky mají svůj příběh

Publikováno: 20.9.2017
Rubrika: Osobnosti a hodinky
Roger Federer - každé Rolexky mají svůj příběh

Roger Federer je jedním z největších tenistů všech dob s nejvyšším počtem prvenství na prestižním Wimbledonu. Tato tenisová legenda, jež je od roku 2001 i tváří značky Rolex, bude v týmu nejlepších evropských tenistů na Laver Cup 2017 v Praze.

Roger Federer je jedním z největších tenistů všech dob. Získal celkem 19 grandslamových titulů a dosáhl rekordu v absolutním počtu prvenství na prestižním Wimbledonu. Tenis pro tohoto rodilého Švýcara ale nebyl vždy o lámání rekordů. Teprve v roce 2009 překonal na Wimbledonu rekord Peta Samprase v počtu triumfů na Grand Slamech, a dosáhl tak své vlastní představy velikosti. Rolexky, které měl toho dne na ruce, v něm dodnes probouzí vroucí vzpomínky na toto památné léto.

Vytrvalá cesta za svým snem

"Překonávání rekordů mi vlastně nikdy nepřišlo podstatné. Mé cíle byly zprvu poměrně přízemní a obyčejné – chtěl jsem se stát hráčem první stovky, možná první desítky. Vždycky jsem se ale snažil plnit si své sny.

Zásadní změna v mém životě nastala, když mi bylo 14 let a odjel jsem z domova, abych mohl trénovat ve Švýcarském národním tenisovém centru. Tam jsem z kluka dospěl v muže. Byly to nejdůležitější tři roky mého života, během nichž jsem se snažil pochopit, co znamená duševní síla.

Roger Federer

Rozhodující rok 2009

V létě jsem zrovna poprvé vyhrál French Open a mířil na Wimbledon s cílem zlomit absolutní rekord Peta Samprase v počtu vítězných Grand Slamů. Když jsem pak skutečně zvítězil a rekord překonal epickou pětisetovou bitvou proti Andymu Roddickovi, nemohl jsem tomu uvěřit. Až do posledního gamu se mi celý zápas nedařilo dosáhnout breaku, ale ten nakonec přišel a znamenal vítězství. Když jsem konečně mohl nad hlavu zvednout trofej, měl jsem na ruce své Rolexky.

Hodinky Rolex zachytí jedinečný okamžik

Právě proto jsou pro mě tyhle hodinky tak důležité: Při každém pohledu na mé hodinky Rolex Oyster Perpetual Datejust II se mi vybaví živá vzpomínka na ten úžasný den. Ve Wimbledonu byl tehdy i Pete Sampras a finále sledoval. Později mi prozradil, že měl v plánu jezdit na každý zápas, při kterém bych měl šanci překonat jeho rekord. Na stadionu ale byli i Björn BorgRod Laver, John McEnroe zase zápas komentoval. Seděla tam spousta tenisových legend. Když jsem pak po utkání opouštěl šatnu, všichni sešli dolů po schodech, aby mě pozdravili a poblahopřáli mi k překonání rekordu. Cítit vřelé emoce téhle tenisové rodiny byl skvělý pocit – tím spíš, že mi na ní opravdu záleží.

Roger Federer Laver Cup 2018

Vždy, když si na ruku připínám své Rolexky, se mi tyhle skvělé chvíle znovu vybaví. Zároveň si taky pokaždé připomenu, že když na sobě člověk tvrdě nepracuje, určitě se najde někdo cílevědomější a nakonec vás překoná. Proto musíte být tvrdí, do určité míry možná i trochu nemilosrdní, vždycky ale féroví a věrní svému stylu. To je podle mě opravdu důležité."

Ambasador Rolex

Značka Rolex si za své ambasadory vybírá výjimečné osobnosti ze světa sportu, kultury či výzkumu, kteří svými postoji a životem sdílí stejné hodnoty. Roger Federer je tváří Rolex od roku 2001. 

Další články o ambasadorech našich značek naleznete v sekci OSOBNOSTI A HODINKY.