Rolex Deepsea v novém

Publikováno: 15.5.2018
Rubrika: Představení hodinek
Rolex Deepsea v novém

Poslední letošní novinkou Rolex, o které jsme ještě nepsali, je Rolex Deepsea. Nicméně ani v tomto případě nejde o úplnou novinku, ale o vylepšení předcházející verze modelu.

Již původní model, ref. 116660, byl určený do skutečně extrémních podmínek, o čemž vypovídá zejm. vodotěsnost, která dosahuje hodnoty 3.900 metrů. Této hodnoty je dosaženo tím, že pouzdro i sklo jsou robustnější než u jiných modelů Rolex Oyster. Cenou za takovou odolnost hodinek je pak to, že jsou relativně vysoké, a nesedí tak na zápěstí každému. 

Upravený design

A právě z tohoto důvodu byl design hodinek upraven. Průměr pouzdra je stále 44 mm, ale byly změněny jeho linie, náramek Oyster a jeho přichycení k pouzdru a také spona Oysterlock. Hodinky díky těmto úpravám sedí lépe a působí elegantněji. Zásadní změnou je pak to, že hodinky jsou nově osazeny automatickým strojkem nové generace 3235. Přesnost hodinek je ± 2 vteřiny za den, rezerva chodu 70 hodin.

Dvojí provedení - černý nebo D-blue číselník

K dispozici jsou i nadále dva číselníky: klasický černý a pak D-blue, který byl poprvé představen v roce 2014. D-blue číselník vznikl na počest expedice Deepsea Challenge, při níž James Cameron v roce 2012 ve spolupráci s National Geographic Society sestoupil do nejhlubšího místa ve světových oceánech, do prohlubně Challenger, která se nachází v Mariánském příkopu v hloubce přibližně 10.900 metrů.

Rolex Deepsea D-blue

James Cameron je většinou známý jako režisér, režíroval filmy Avatar nebo Titanic, méně známé je to, že je i zdatný a odvážný průzkumník a že jde o oficiálního testimonee Rolex. Jamesa Camerona na této expedici doprovázely právě hodinky Rolex Deepsea. D-blue v názvu číselníku je zkratkou pro deep-blue, neboli česky "hluboká-modrá", a odkazuje na barevný přechod z modré až po černou při ponoru do extrémních hloubek.

Hodinky Rolex Oyster Deepsea navazují na experimentální hodinky Deep Sea Special z roku 1960, kdy při expedici Trieste pánové Jacques Piccard a Don Walsh sestoupili na dno Mariánského příkopu do hloubky 10.916 metrů. Novodobé Deepsea byly představeny poprvé v roce 2008, v roce 2012 pak byly v upravené verzi použity při expedici Jamese Camerona.

S mimořádně odolnými potápěčskými hodinkami od společnosti Rolex se můžete vydat dobývat hlubiny.