Rolex GMT-Master II "Batman" je zpět

Publikováno: 22.3.2019
Rubrika: Představení hodinek
Rolex GMT-Master II "Batman" je zpět

Rolex umí vždy překvapit. A i letos překvapil, když představil nové Rolex GMT-MASTER II, konkrétně referenci 126710BLNR. Většina očekávala, že "Batman", nebo-li reference 116710BLNR, jednoduše skončí, ale Temný rytíř povstal a vrátil se zpět. A dokonce s lepší výbavou.

Vnější a vnitřní změny

Stejně jako v případě vloni představeného modelu 126710BLRO, kterému se přezdívá "Pepsi" s odkazem na kultovní model z minulého století, tak i v případě nového Batmana nahradil náramek Jubilee původní robustnější náramek Oyster, což je nejzásadnější designová změna, která zaujme na první pohled u nových modelů GMT-Master II.

Na mnohem zásadnější změnu ale narazíme uvnitř hodinek a tou je kalibr 3285. Jde o strojek nové generace, jehož přesnost dosahuje +/- 2 vteřiny za den a který díky vylepšenému krokovému mechanismu, který Rolex nazývá Chronergy a který si také nechal patentovat, dosahuje rezervy chodu přibližně 70 hodin.

GMT-Master II z bílého zlata také v novém

Pokud byste preferovali náramek Oyster, budete muset sáhnout po některém z modelů v růžovém Everose zlatě, které byly představeny vloni, anebo po novince z letošního roku, kterou je varianta v bílém zlatě 126719BLRO. Jak napovídá reference, tak také tato varianta je vybavena strojkem 3285.

Rolex GMT-Master 126719BLRO-0003

Unikátní meteoritový číselník

Kromě již používaného modrého číselníku lze hodinky nově objednat také s meteoritovým číselníkem, který ještě více podtrhuje výjimečnost hodinek.

Rolex GMT-Master 126719BLRO-0002

Ukončení GMT-Master II ve žlutém zlatě

GMT-Master II ve žlutém zlatě nebo ve žlutém Rolesoru tedy z aktuální nabídky mizí a dá se předpokládat, že po posledních kusech se u oficiálních prodejců jen zapráší. Necháme se překvapit, jestli i ony někdy nezažijí comeback...

Prohlédněte si aktuální nabídku modelů Rolex GMT-Master II