Rolex Monterey Classic Week

Publikováno: 5.9.2017
Rubrika: Partnerství a události
Rolex Monterey Classic Week

Na jeden srpnový týden se americký poloostrov Monterey každoročně promění v ráj motoristických nadšenců a přivítá nejlepší světové klasické automobily pro závody, přehlídkové jízdy, výstavy a aukce.

Letošního ročníku se zúčastnily také dvě klíčové osobnosti ze světa motoristického sportu: trojnásobný světový šampión Formule 1™ sir Jackie Stewart a devítinásobný vítěz závodu 24 hodin Le Mans Tom Kristensen, kteří jsou zároveň tvářemi Rolexu.

Návrat do zlaté éry

Před začátkem akce se legendární dánský závodník Tom Kristensen vyjádřil: „Bude to pro mě velké privilegium být součástí této magické sportovní události. Tato setkání jsou velmi důležitá pro udržování dědictví našeho sportu a přítomnost společnosti Rolex tomu dodává velkou prestiž. Fanoušci mají příležitost vrátit se zpět v čase a zavzpomínat, jak se vyvíjel svět motorových závodů. Vidíte zde historii sportu a prožíváte momenty, které se staly dříve, než jste se dokonce narodili. Když to vidí mladší generace, pomáhá jim to pochopit zlatou éru motoristického sportu a jak se vyvíjela technologie a design automobilů."

Ocenění klasických automobilů v Kalifornii pochází ze závodů Pebble Beach Road Races z poloviny 20. století. Více než šedesát let později má tento podnik ještě větší uznání. Fanoušci znovu prožívají zlatý věk motoristického sportu na vyjížďce Pebble Beach Tour d'Elegance®, setkání The Quail (A Motorsports Gathering) a také na závodech historických vozů Rolex Monterey Motorsports Reunion.

Společné hodnoty

 Společnost Rolex má silné vazby na každou z těchto akcí, obzvlášť na Pebble Beach Concours d'Elegance®, se kterou sdílí hodnoty jako tradice a inovace, které formovaly kvalitní hodinářství stejně jako automobilový svět.

Pebble Beach Tour D’Elegance® presented by Rolex

Pro Rolex začal tento týden soutěží elegance Pebble Beach Tour d'Elegance® prezentovanou Rolexem, která zachycuje eleganci automobilu v pohybu. Tato vyjížďková trasa se jezdí od roku 1998 a jejím partnerem se společnost Rolex stala od roku 2007.