Rolex "Rainbow", další letošní nečekaný návrat

Publikováno: 23.3.2018
Rubrika: Představení hodinek
Rolex "Rainbow", další letošní nečekaný návrat

Letošní Basilej byla v podání Rolex plná příjemných překvapení. Kromě novinek v rámci GMT-Master II, o kterých píšeme v předešlém článku, jsme byli svědky i dalšího nečekaného znovuzrození: Rolex Cosmograph Daytona "Rainbow".

Zrození ikony

Ne všechny hodinky Rolex se stanou hned po svém představení ikonami, modelu Rolex Cosmograph Daytona ref. 116598 RBOW se to ale povedlo. Tento model byl představen v roce 2012 a ihned po svém uvedení na trh se stal těžko sehnatelným zbožím.

Co za tím stálo? Hned několik faktorů. V prvé řadě jeho neuvěřitelná krása: kdo hodinky viděl naživo nebo dokonce měl na zápěstí, ví, co tím myslíme. Žluté zlato, safíry, které na lunetě vytvářejí duhu, diamanty na pouzdře, klasická estetika Rolex, to vše dohromady vytvořilo harmonii, která se těžko imituje. Dalším faktorem pak byla výrazně omezená nabídka, která byla dána nároky, které Rolex kladl na kvalitu kamenů. V neposlední řadě pak za obrovským zájmem stálo také to, že Rolex ukončil výrobu tohoto modelu relativně rychle, což jen přispělo k jeho hledanosti.

Kromě varianty ve žlutém zlatě byla v roce 2012 představena i varianta v bílém zlatě a aktuálně se oba modely prodávají i za dvojnásobek původní maloobchodní ceny.

Nové Daytona "Rainbow"

Málokdo čekal, že na letošním basilejském veletrhu Rolex vzkřísí právě model Daytona "Rainbow", ale stalo se a je k dispozici nově v růžovém Everose zlatě pod referencí 116595 RBOW.

Stejně jako jeho dva předchůdci má i tento model lunetu posázenou 36 safíry, které mají bagetový brus a které svojí barevností vytvářejí duhu. Odtud anglická přezdívka Rainbow, neboli česky duha. Pouzdro je posázeno 56 diamanty v briliantovém brusu a konečně na číselníku nalezneme dalších 11 safírů s bagetovým brusem.

Rolex Cosmograph Daytona Rainbow

Hodinky jsou osazeny automatickým strojkem Rolex 4130, jako všechny chronografy Rolex Cosmograph Daytona, s přesností ± 2 vteřiny za den.