zavřít
Každá vteřina Magazín Hodinářství Bechyně

Ryder Cup 2021

Ryder Cup je více než jen obyčejný golfový turnaj. Je to místo, kde se každé dva roky utkají proti sobě týmy nejlepších hráčů z Evropy a Ameriky. Je to souboj týmového ducha, koncentrace, tradicí ale i vzájemného respektu, který panuje mezi oběma týmy. Proto není ani divu, že již přes 25 let je hlavní časomírou turnaje značka Rolex, která podtrhává prestiž celého turnaje. Letošní ročník se odehrál na půdě amerických hráčů, kteří si dle předchozích očekávání odnesli i zasloužené vítězství.

Ryder Cup 2021

Rolex a Ryder Cup

Rolex je již přes více než 50 let v samém srdci golfu. Angažovanost značky v tomto sportu je hluboce zakořeněná a sahá až do roku 1967 k jejímu klíčovému partnerství s Arnoldem Palmerem. Od té doby je Rolex spjat s řadou elitních hráčů a také s nejlepšími událostmi v golfovém kalendáři, jako je The Masters Tournament U.S. OPEN AND U.S. WOMEN'S OPEN, The President Cup či právě Ryder Cup.

Dlouholetá tradice

Ryder Cup je golfový turnaj, jehož kořeny sahají až do roku 1927, kdy se uskutečnil vůbec první ročník tohoto prestižního závodu. Již od počátku stála za založením turnaje vcelku jednoduchá myšlenka, a to zjistit, který stát hraje nejlépe golf. Zpočátku proti sobě soupeřily týmy USA a Velké Británie. Od roku 1979 se ovšem tato struktura mění a soupeřem Spojených států se stává výběr nejlepších golfistů z celé Evropy. 12členné týmy se proti sobě postaví ve 3denní napínavé bitvě, která se skládá ze sérií foursomes, four-ball a 12 dvouher.

Ryder Cup 2021

Původní ročník se měl odehrát již v roce 2020, ale stejně tak jako u mnoho ostatních turnajů byl kvůli pandemii přesunut na letošní rok. Naštěstí letošní ročník mohl proběhnout již bez větších komplikací, a tak se milovníci golfu z celého světa mohli těšit z napínavého turnaje, který se uskutečnil 24 až 26. září ve Wisconsinu. Kapitánem Evropského týmu se stal Padraig Harrington, který si pod svá křídla vybral světové špičky, jako je například Jon Rahm, Sergio Garcia či Lee Westwood. Na druhé straně proti nim nastoupil americký kapitán Steve Stricker se svými svěřenci - například Jordan Spieth a Justin Thomas.
Hráči Spojených států byli v očích fanoušků a sázkařů jasným favoritem a tento fakt potvrdili i svou výtečnou hrou během celého turnaje, která je dovedla ke krásnému vítězství se skorém 19:9.