Seznamte se s novými Breitling Chronomaty: GMT 40 a “Super” 38

Publikováno: 25.10.2022
Rubrika: Představení hodinek
Seznamte se s novými Breitling Chronomaty: GMT 40 a “Super” 38

Breitling právě odhalil dva nejnovější členy rodiny Chronomat – Chronomat Automatic GMT 40 a Super Chronomat Automatic 38 – a v těchto nejnovějších přírůstcích je mnohem více než jen to, že padnou na každou velikost zápěstí.

Od svého znovuuvedení na trh v roce 2020 se Chronomat stal bestsellerem značky Breitling. Je dostupný v řadě velikostí, které zahrnují robustní 44mm chronografy i jemné 32mm tříručkové modely. Ale až dosud existovala mezera ve velikosti. Dnes Breitling doplňuje sortiment o nové Chronomat Automatic GMT 40Super Chronomat Automatic 38 s průměry navrženými tak, aby vyhovovaly jakémukoli zápěstí.  

Nová estetika i komplikace 

Každý z těchto modelů přináší něco nového, a to nejen pokud jde o velikost. Chronomat Automatic GMT 40 nahrazuje chronograf, který se nachází u větších modelů, za komplikaci indikace času ve dvou časových pásmech a nabízí zjednodušený vzhled, zatímco hlavním prvkem řady Super Chronomat Automatic 38 je luneta osazená diamanty. Zároveň se jedná o vůbec první sledovatelné hodinky Breitling. 

„Tímto představením přepisujeme definice Chronomatu a Super Chronomatu a dáváme těmto dílům vlastní charakter,“ říká generální ředitel Breitlingu Georges Kern. "Ale opět, toto je kolekce známá tím, že posouvá hranice." 

Zdolání quartzové krize 

Příběh Chronomatu začíná takzvanou quartzovou krizí v 70. letech, kdy tradiční hodinářství prošlo po komercializaci přesných a levných quartzových strojků zvratem. Ale během desetiletí zmatků, které následovaly, zůstala alespoň jedna kategorie spotřebitelů věrná mechanickým chronografům: piloti. 

 V roce 1983 se italský národní tým pro akrobacii Frecce Tricolori spojil s Breitlingem, aby pro své členy vytvořil hodinky na míru, které by byly jednak dostatečně odolné pro kokpit, ale také dostatečně elegantní, aby se daly nosit mimo službu. 

Zrození legendy 

Univerzální sportovní hodinky, s nimiž přišel Breitling, dokázaly přesně to a zároveň přinesly prvky, které se staly jejich podpisovými znaky: čtyři posuvné jezdce, které chrání sklíčko, a ocelový náramek Rouleaux navržený pro pohodlné nošení.  

Hodinky Frecce Tricolori způsobily senzaci, když byly uvedeny na trh, a o rok později byly představeny veřejnosti jako Chronomat. Byl to zlomový okamžik v hodinářství, který signalizoval konec quartzové krize a návrat mechanických hodinek. Rychle vpřed k dnešku a tato rodina hodinek opět dává najevo svou přítomnost. 

Chronomat Automatic GMT 40: Styl světoběžníků

Města se otevřela, svět opuštěný cestováním touží po tom, aby se dal znovu do pohybu, a v reakci na to jsou komplikace GMT ve velkém zpět. Chronomat Automatic GMT 40, pojmenovaný po Greenwich Mean Time, původním mezinárodním standardu časových pásem, je poctou Breitlingu cestování – nejen pro své zobrazení času ve dvou časových pásmech, ale také pro svou jednoduchou estetiku.

Decentní barvy číselníku – černá, modrá, zelená, antracitová a bílá – v kombinaci s ocelovým pouzdrem a náramkem se hodí do každého šatníku. Breitling zvolil 24hodinovou stupnici tón v tónu, aby za sebe nechal mluvit červenou ručku GMT. 

Versatilní hodinky pro každou příležitost 

Komplikaci GMT pohání kalibr Breitling 32. Jeho 24hodinové měřítko umožňuje uživateli sledovat druhé časové pásmo a na první pohled poznat, zda je den, nebo noc. Jeho cibulová korunka umožňuje snadné uchopení. Jako všestranné sportovní hodinky určené k přechodu mezi vzdušným, pozemním a mořským světem Breitlingu mají GMT 40 působivou vodotěsnost 200 metrů. 

Poslání Chronomatu jako „hodinek pro každou příležitost“ je nyní pravdivější než kdy dříve, protože GMT 40 má praktickou velikost a nenápadný styl. Dostatečně robustní do posilovny a zároveň dostatečně módní na black tie: pokud existují jedny hodinky na cesty, jsou to právě tyto. 

Odvážné a krásné: Super Chronomat Automatic 38 

Super Chronomat Automatic 38 je navržen tak, aby zapůsobil, ať už ve spojení s elegantními šaty nebo tričkem a džínami. „Super“ rozeznáte od zbytku rodiny Chronomat podle jeho keramických jezdců a korunkykaučukového náramku Rouleaux dostupného pouze v této řadě. 

Spolu s vylepšenou estetikou má Automatic 38 také zářivou stránku. Nadrozměrné diamanty vypěstované v laboratoři zdobí lunetu z 18karátového růžového zlata nebo oceli. Jeho tři barvy číselníku (stříbrná, mátově zelená a ledově modrá) mu dodávají ten správný estetický nádech. Svůj oblíbený odstín sladíte s výběrem kaučukového Rouleaux řemínku, leštěného kovového Rouleaux náramku, nebo řemínku z aligátoří kůže. 

První sledovatelné hodinky Breitling

Dalším vrcholem této řady jsou první sledovatelné hodinky Breitling, Super Chronomat Automatic 38 Origins, jejichž řemeslné zlato a diamanty vypěstované v laboratoři jsou získávány podle nových, předních standardů. 

Automatic 38 podporuje závazek vytvářet krásné produkty a zážitky a zároveň řídit společenský a environmentální dopad v celém hodnotovém řetězci. Tato mise zahrnuje do roku 2025 přechod celého produktového portfolia značky na zodpovědně získané řemeslné zlato a diamanty vypěstované v laboratoři. 

Seznamte se se skupinou All-Star Squad

Kolekce, jako je Chronomat, vyžaduje zvláštní skupinu Breitling, která by odpovídala jeho síle a stylu. Nová hvězdná sestava Breitlingu se skládá ze čtyř superhvězd sportu, které představují nový superlativ v každé ze svých her: Erling Haaland (fotbal), Giannis Antetokounmpo (basketbal), Chloe Kim (snowboarding) a Trevor Lawrence (americký fotbal).

Ať už trénují na domácí zápas, nebo hrají, aby vyhráli po celém světě, potřebují hodinky, které jdou kamkoli a přitom vždy zůstanou jako doma. 

Více o modelech z našeho katalogu