Sir Jackie Stewart - ambasador značky Rolex

Publikováno: 7.3.2017
Rubrika: Osobnosti a hodinky
Sir Jackie Stewart - ambasador značky Rolex

Sir Jackie Stewart je považován za jednoho z největších jezdců Formule 1. Ačkoli již celou řadu let nejezdí, jeho odkaz tomuto sportu zůstane navždy. Tváří značky Rolex se stal v roce 1968.

Legenda Formule 1

Sir Jackie Stewart vyhrál celkem třikrát Mistrovství světa Formule 1 na okruhu v Monaku, a to v roce 1969, 1971 a 1973. Z dalších 99 startů vyhrál 27krát v Grand Prix závodech Formule 1. Legendu z něj učinila také jeho osobní angažovanost za zlepšení bezpečnosti jízdy při automobilových závodech Formule 1.

Po ukončení kariéry se stal televizním komentátorem na automobilovém okruhu v Indianopolis 500, Daytona 500 a Monaco Grand Prix 1971 – 1986.

Hodinky Sira Jackie Stewarta - Oyster Perpetual Cosmograph Daytona

Když se dnes dívá na své hodinky Rolex, připomíná si všechny své úspěchy a skutečnost, že byl dostatečně dobrý a dostatečně rychlý, aby je získal.

okruh formule 1 - Mexiko 2015

„Rolex Daytona, které nosím, jsem dostal koncem šedesátých let v Monaku za vítězství v jednom z legendárních závodů. Uchovával jsem je po všechny ty roky a stále je často nosím. Jsou to jen klasické hodinky, které mi připomínají staré časy a nejkouzelnější, nejbarvitější a nejvíce vzrušující Grand Prix celé sezóny.“

Další články o ambasadorech našich značek naleznete v sekci OSOBNOSTI A HODINKY.