Swatch Group bude nakládat se zlatem pouze interně

Publikováno: 22.1.2019
Rubrika: Ze světa businessu
Swatch Group bude nakládat se zlatem pouze interně

Není všechno zlato co se třpytí, a dokonce není zlato jako zlato. Důležitá je jeho kvalita a také efektivita jeho zpracování, především pokud jde o vliv na životní prostředí. Značka Rolex byla první, která si to uvědomila a pomocí vlastních sléváren si zajistila stálou a prvotřídní kvalitu veškerých slitin pro své hodinky. Nyní se pro podobný krok rozhodla i skupina Swatch.

Odpovědné zpracování zlata skupinou Swatch 

Skupina Swatch uvádí, že nyní prostřednictvím své dceřiné firmy Nivarox řídí celý řetězec zpracování zlata interně. Vlastní slévárna, právě získala certifikát COP (Code of Practices) organizace Responsible Jewellery Council (RJC), je nyní schopna zabezpečit veškeré dodávky zlata pro celou skupinu, kam patří značky jako jsou Longines, Glashütte Original, Blancpain, Certina, Tissot, Rado. Certifikát zaručuje, že společnost bude při zpracování zlata postupovat odpovědně. Skupina Swatch tak učinila nový krok v oblasti sledovatelnosti zlata.

Sledovatelnost zlata

Veškeré zlato skupiny bude zpracováno v plně uzavřeném cyklu a pod přísnou vnitřní kontrolou. Jinými slovy, celý proces transformace od slévárny až po polotovary a hotové výrobky je řízen a kontrolován v rámci skupiny Swatch Group. Totéž platí i pro odpadní materiály, včetně produkčního odpadu. Skupina Swatch bude moci dále urychlit tvorbu nových slitin, jak již udělala se zlatou slitinou Sedna, kterou vyvinuli vlastní metalurgové a vědci.

Tato interní slévárna je klíčovým prvkem, který zaručuje, že v budoucnu bude zajištěna 100% sledovatelnost zlata ve skupině Swatch, která je samozřejmě spojena s nákupem sledovatelného zlata.

Autor: Pavel Hrůza