Tomáš Kraus a Tudor Black Bay Fifty-Eight Blue

Publikováno: 12.11.2020
Rubrika: Rozhovory
Tomáš Kraus a Tudor Black Bay Fifty-Eight Blue

Bývalý světový šampion ve skikrosu Tomáš Kraus ani po ukončení sportovní kariéry nezahálí a je stále sportovně velmi aktivní. Jeho společnost Snownomads organizuje sportovní a zážitkové akce pro nejnáročnější a také marketingově zastupuje jiné sportovce, jako je Eva Samková nebo jetsurfařka Martina Bravencová. Svěřili jsme mu na měsíc nové Tudor Black Bay, konkrétně letošní novinku Fifty-Eight „Navy“, aby na jeho zápěstí zažily „peklo“ extrémních sportů. Jak si hodinky vedly a jaké z nich má skikrosová legenda dojem?

Nosíte rád hodinky, nebo spíš sporttestery?

Jsem sice zvyklý nosit hlavně sporttestery, ale mám třeba i Rolex Explorer. Je to pro mě ideální kombinace sportovních a společenských hodinek. Nejsem typ, který by nosil vyloženě nějaké masivní společenské hodinky.

Dá se říct, co nejzajímavějšího jste s Tudory zažil?

Aktivně jsem s nimi prožil půlku prázdnin: Horské kolo, silniční kolo, potápění v lomu... na horolezení jsem si je sundal, přece jenom hodinky se skálou nejdou moc dohromady. Lezl jsem ferraty, otužoval se s nimi, slaňoval z rozhledny. Myslím, že jsem je vzal poctivě od Šumavy k Tatrám. Prakticky jsem je nesundal, kromě těch skal, kde jsem si ověřil několikrát, že brát tam hodnotné hodinky není moc chytré, protože skála je docela ostrá, lezeme těžké trasy.

Jak si hodinky vedly?

Neočekával jsem žádné velké zážitky. Na začátku mě však zaujal pásek. Není to klasický pásek, na jaký jsem zvyklý, ale je hezky zpracovaný. Je lehký, a když bylo léto, nijak jsem se pod ním nepotil. A fajn je také ta hrazdička, která zabraňuje, aby konec pásku vypadnul. Bylo to příjemné.

Celkově jsou to fajn sportovní hodinky. Co bylo neuvěřitelné – kdykoliv jsem se na ně podíval, tak jsem hned věděl, kolik je hodin. Fakt si nedělám srandu, většinou se člověk na hodinky podívá, trochu si zaluští... Nevím čím to je přesně způsobeno, ale udělali to šikovně.

Líbí se mi také, že mají rezervu chodu mnohem větší než moje Explorery, takže i ten strojek je moc fajn. Dobře se nosí, mnohokrát jsem je vůbec nesundal a nebylo to vůbec nepříjemné.

Znal jste Tudor už dřív, než až teď v rámci spolupráce?

Ano, znal jsem tuto značku už dřív.

Jak jste ji vnímal?

Připadá mi, že se ve světě zaběhlých značek snaží o trochu odvážnější styl a dobrodružnější image. Tím, že mají zázemí v Rolexu, jsou technicky zvládnuté na sto procent.

Co byl převládající dojem?

Líbila se mi taková milá nenápadnost. Nebyly okázalé, ale účelné a čitelné. Líbí se mi pocit, že mám na ruce něco, co vymyslel a vyrobil někdo chytrej a šikovnej, a tyto hodinky to splňují a přitom nejsou takové, že by si někdo řekl, že jsem se zbláznil. Oproti mým Explorerům jsou posunuty víc ke sportu.

Překvapilo Vás na nich něco?

Za ten měsíc jsem je nemusel ani jednou natahovat, ale vlastně to není překvapení, protože jsem je skoro nesundal. Příjemně mě překvapil pásek, který mi držel hodinky na zápěstí spolehlivěji, než ocelový tah, který se mi občas přetáčí. Ruka se mění i během dne, pásek na to skvěle reaguje a z tohoto pohledu mi vychází líp. Jinak bylo největší překvapení to, co jsem zmínil – jak byly jednoduché na přečtení.

Máte nějaké vysněné hodinky?

Hodně se mi libí Rolex DeepSea. Neříkám, že je to sen, ale mají vše, co bych od mechanických hodinek očekával. Přijdou mi skvěle vyvážené. Mám taky rád, když produkt nabízí víc, než člověk dokáže zkonzumovat, když je tam rezerva. V případě vodotěsnosti to platí beze zbytku.

Autor: Pavel Hrůza
Foto: @snownomads @bobwithcamera