Tudor Black Bay Ceramic One: Černý kůň

Publikováno: 8.7.2019
Rubrika: Představení hodinek
Tudor Black Bay Ceramic One: Černý kůň

V tradiční charitativní aukci unikátních solitérů Only Watch bude i letos zastoupena celá řada zvučných hodinářských značek. Svého černého koně má na aukčním seznamu i značka Tudor a očekávání jsou v jejím případě vysoká. 

Prestižní aukce, do které hodinářské značky přispívají unikátními hodinkami, je i letos zastoupena velkými značkami jako jsou Patek Philippe, Breguet, Blancpain, Audemars Piguet nebo F.P. Journe. Výtěžek aukce bude tradičně věnován na výzkum svalové dystrofie.

Úspěšné ročníky pro Tudor

Značka Tudor má v této aukci úspěšnou historii, proto očekává hodně. Například v roce 2015 se speciální hodinky Tudor Black Bay One prodaly za neuvěřitelných 375 000 švýcarských franků. To je přibližně stonásobek maloobchodní ceny klasických kovových hodinek Black Bay...

Černá keramika

Letos výrazná švýcarská značka do aukce věnovala model Tudor Black Bay Ceramic One. Ten vychází z řady Black Bay, ale vybočuje z ní unikátním černočerným provedením. Černé je keramické pouzdro o průměru 41 mm, černou povrchovou úpravu nesou titanové a ocelové díly pouzdra, luneta, matně černý je číselník, ručky i rotor samonátahu manufakturního strojku MT5602. Situace se ovšem změní ve tmě, kdy prvky číselníku nesoucí luminiscenci svítí zeleně, byť jsou jinak černé.

Tudor Black Bay Ceramic One

Očekávaná katalogová cena 4 500 – 5 500 dolarů se může jevit jako nehorázně nízká, ale to už je úděl černých koní: Podceňování na začátku a pak překvapivý výsledek.

Only Watch 2019 Tudor Black Bay Ceramic One M7921-001C